Частина Донеччини під загрозою затоплення


image
Фото: Вільне радіо

Кілька міст Донеччини можуть опинитися під водою, якщо не витримає дамба на Клебан-Бикському водосховищі.

 

Про це попереджають інженери гідроспоруд, передає телеканал “Донбасс”.

Штучне водосховище Клебан-Бик звели для потреб місцевих колгоспів. Споруді вже понад півсотні років. Наразі там зруйнований аварійний водозлив. Система, яка регулює відтік води, також не працює. При сильних опадах гребля може не витримати, каже колишній директор дамби.

“Якщо весь об’єм ставків, які йдуть двома водорозділами від Водяного й від Архангельського – а це 10 ставків – може об’єм води додати 10-15 млн м³ до нинішніх 23 млн м³, тобто під 40 млн м³, то від цього потоку води постраждають Іванопілля, Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ і Слов’янськ”, – застерігає колишній директор дамби Юрій Байгуш.

За словами місцевих, навіть у часи, коли гребля справно працювала, після рясних опадів була повінь.

“Згідно з розрахунками, які в нас є, при прориві дамби водосховища вода може досягти найпівденнішого селища Краматорська Новотаранівки приблизно за 9 годин, а старої частини міста – за 13 з половиною годин”, – розповідає начальник управління з питань цивільного захисту населення Краматорської міськради Сергій Кукочка.

Зараз грошей на ремонт дамби у місцевої влади немає. Щоб полагодити споруду, необхідно майже 50 млн грн. Шукати їх будуть у двох цільових програмах: державній та обласній.

“Одна з них – це програма відновлення сходу України. І зараз відновлюється програма розчистки річок, і там також є відновлення аварійних гідротехнічних споруд. Наші пропозиції також направлені туди”, – говорить начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук.

Він додав, що в області є ще дві греблі, які потребують ремонту. Однак в обласному управління цивільного захисту запевняють: якщо якась із дамб не витримає, її укріплять мішками з піском.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: