4 жовтня у світі відзначають День захисту тварин. Сотні чотирилапих з зони бойових дій та спокійніших територій потребують захисту та підтримки. Тож ми підготували коротку інформацію про сімох пухнастиків з евакуйованого бахмутського зоомайданчика “Лада”, яких можна забрати додому вже сьогодні.
Як розповідає голова Бахмутського товариства захисту тварин “Лада” Марина Шажко, наразі на майданчику живуть трохи понад 200 тварин. Більшість з них евакуювали з Бахмута минулої осені. Інших чотирилапих привозили волонтери з різних прифронтових громад Донеччини: Часів Яра, Курахового, Мар’їнки, Красногорівки, Лимана.
Після евакуації зоозахисникам вдалося знайти нові родини для 12 підопічних.
“Ми слідкуємо за їхньою долею. Ми перебуваємо на зв’язку із власниками — вони нам пересилають фото та відео з собаками. Один з таких наших підопічних був у нас з пораненням, він у нас в Бахмуті жив 5 років. І він тут знайшов собі господарів — приїхали люди, побачили його, він їм дуже сподобався. І тепер він живе в “королівських умовах”. Така в нього щаслива історія”, — каже очільниця притулку.
Далі ми наводимо коротку інформацію про сімох собак з майданчика, які шукають собі нову родину. Втім це не всі хвостики, яких можна взяти до себе.
Як розповідає Марина Шажко, Аманда — цуценя з Бахмута, маму якого вагітною викинули власники напередодні війни.
“Вона (мама Аманди, — ред.) була у дуже виснаженому стані та ще й у Бахмуті. Ця собачка народила нам вісьмох цуценят. Ми прилаштували шістьох. І ось зараз шукаємо родини ще двом. Одна з них — Аманда. Дівчинка стерилізована, дуже контактна, комунікабельна, грайлива, хороша охоронниця”, — каже зоозахисниця.
Цю собаку врятували харківські волонтери під час останньої евакуації тварин з Бахмута.
“Вони випадково її побачили біля підвалу багатоповерхівки. Вона була сильно виснажена. Вони її забрали, довго виходжувати там, а потім привезли до нас. У нас вона теж довгий час була на лікуванні. Але зараз з нею все добре”, — каже Марина Шажко.
Ізольду стерилізували. Це молода, дуже весела, контактна та грайлива дівчинка.
В “Ладу” Бобіка у жовтні минулого року привезла родина волонтерів, які займаються евакуацією тварин з Донеччини.
“На той момент були неподалік Мар’їнки, там вони знайшли покинутий будинок, звідки виїхали власники. І там на ланцюгу сидів цей маленький песик — його просто кинули. Він був у жахливому стані. Панічно боявся всього гучного. Ми десь чотири місяці виводили його з цього стану стресового”, — згадує зоозахисниця.
Бобік — невеликий песик вагою до 5 кг. За словами очільниці “Лади”, він може жити не тільки у приватному будинку, а й у квартирі.
Це собака з Лимана. Її в “Ладу” привезли у червні цього року. В минулому це була домашня собака, оскільки вона орієнтована на людей, дуже контактна та знає команди.
“В Лимані нею займалися парамедики — вона до них прибилася. А коли вже вони виїжджали звідти — вони звернулися до волонтерів, щоб не залишити тварину саму. З Лимана вона вже приїхала до нас. Вона була в хорошому стані — ми їй жодних ліків не давали. Тому зараз вже шукаємо їй домівку”, — каже Марина Шажко.
Волю назвали на честь села Вільне — сюди евакуювався зоомайданчик. Тут вона з’явилася у квітні.
“День був похмурий, холодний і вона якимось чином опинилась під нашою сторожкою — малесеньке, в жахливому стані цуценя. Або її викинув хтось десь поблизу, а вона вже якось дійшла — ми так й досі не зрозуміли. Ми просто почули скиглення. Вона була майже без шерсті, в запущеному стані. Чесно кажучи, ми не сподівалися, що ми її витягнемо. Дуже довгий період часу ми її кололи, вона ще захворіла піроплазмозом — ми теж проводили їй цілу схему лікування. А потім вона на очах почала перетворюватися — відросла шерсть, повернулась здорова вага”, — згадує очільниця “Лади”.
Волі приблизно 6-7 місяців. Її стерилізували. Це контактна, грайлива собака, яка добре спілкується з іншими тваринами.
Ада живе в “Ладі” з 2021 року. Як згадує Марина Шажко, тоді непритомну собаку з сильно травмованими задніми лапами вони знайшли в центрі Бахмута. Її лікували та возили до ветеринарів, але, на жаль, одну лапку врятували не вдалося — її ампутували.
“Але потім вона дуже швидко вийшла з цього стану, швидко відновилася. Вона абсолютно не відчуває себе інвалідом — вона бігає так, що дає фору будь-якій здоровій тварині”, — каже бахмутська зоозахисниця.
Аді не більше 4 років. Ймовірно, раніше вона була домашньою, адже добре ходить на повідці та не конфліктує з іншими тваринами. Зараз їй шукають нову родину.
“Тож якщо хтось не проти мати собачку-інваліда, хтось зацікавиться — вона гідна мати хорошу родину”, — каже Марина Шажко.
Бульбашку в “Ладу” привезли з Курахового. Там вона деякий час жила зі своїм опікуном, але коли по місту почали гатити окупанти — волонтери вивезли її на Дніпропетровщину. Вони ж і дали чотирилапій таке ім’я.
“Ми довго не могли зрозуміти чому. Виявляється, вона дуже любить купатися. Ми коли наливали їй воду, то не розуміли, чому вона розлита, що вона з нею робить. А вона купалася: вона туди мордочку совала, потім лапки. А потім, коли вже почали випускати на вулицю, в нас набрана ванна з водою, аби тварини хто хоче могли купатися, ось вона з розгону влітала в цю ванну і там плескалась”, — розповідає очільниця Лади.
Якщо хтось з чотирилапих зацікавив вас, ви можете отримати детальнішу інформацію про собаку у бахмутського зоомайданчика “Лада” на їхній фейсбук-сторінці. Знайти її ви можете за посиланням.
Крім того, ви можете допомогти зоомайданчику та перерахувати будь-яку суму на карту одного з українських банків або на Paypal:
Бахмутське товариство захисту тварин “Лада” регулярно звітує про витрати на своїй сторінці.
Нагадаємо, бахмутський зоомайданчик “Лада” евакуювався на Дніпропетровщину наприкінці вересня минулого року. Тоді ми розпитали, як перенесли переїзд 145 чотирилапих підопічних, наскільки тяжко було облаштуватися на новому місці, та чого притулок потребує найбільше.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.