Через карантин в Україні скасують ДПА в 4 та 9 класі


image
Фото з відкритих джерел

Цього року учні 4 та 9 класів не будуть складати Державну підсумкову атестацію. Іспити скасували через карантин, який триватиме щонайменше до 24 квітня.

Про це заявила в.о. міністра освіти й науки України Любомира Мандзій у відеозверненні.

“Повідомляю про те, що Державна підсумкова атестація для учнів 4 і 9 класу буде скасована”, – говорить Любомира Мандзій.

Заклади освіти, які беруть на навчання після 9 класу, поки не отримали точних інструкцій як відбуватиметься прийом абітурієнтів.

“Дев’яті класи будуть складати іспити в коледжах. Вони будуть приходити до нас і в нас складати іспити”, – пояснює директорка Бахмутського педагогічного коледжу Ніна Мащенко.

Вона додала, що дев’ятикласники й раніше складали певні предмети безпосередньо під час вступу в коледж. Але тоді вони також мали принести документ з результатами ДПА. Більш докладно про нові умови прийому ще не повідомляли, каже директорка закладу.

Конкретною інформацією поки не володіють і в адміністрації Бахмутського індустріального технікуму.

“На даний час у нас є наказ. Наказ сирий, тобто там процедура не розписана. Тому ми також чекаємо. Як буде роз’яснення з МОНу, тоді ми зможемо на сайті всю поточну інформацію доповісти усім – і студентам, і абітурієнтам”, – говорить директор навчального закладу Андрій Личман.

“Все в цьому році буде змінено: і терміни навчання, і вступна кампанія, і відтерміноване зовнішнє незалежне оцінювання. Всі чекають”, – додає очільник Бахмутського індустріального технікуму.

У Бахмутському коледжі мистецтв вже передбачили один з варіантів прийому на навчання. Туди абітурієнти можуть приходити без результатів ДПА.

“У нас дев’ятий клас здає просто атестат, і ми виставляємо середній бал атестату”, – каже відповідальна секретарка приймальної комісії коледжу мистецтв Наталя Дорофєєва.

Раніше до середнього балу додавали результати ДПА, але в нинішніх умовах від цього пункту можуть відмовитись.

В коледжі вступники також писатимуть диктант з української мови та проходитимуть творчий конкурс.

Нагадаємо, скасуванню ДПА передувало перенесення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії. Точної дати, на яку призначать ЗНО, поки немає. Складання іспитів відтермінували у зв’язку з введенням на всій території України надзвичайної ситуації та продовженням карантину до 24 квітня.

Додамо, пробне ЗНО також перенесли через дію обмежувальних заходів для протидії поширенню коронавірусу. Спочатку його призначили на початок квітня, а потім відклали на невизначений термін.

Для довідки:
COVID-19 — це респіраторне захворювання, спричинене коронавірусом. Перший випадок хвороби зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Він передається  повітряно-крапельним шляхом від людини до людини та може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг захворювання залежить від імунітету людини: у деяких людей легкі симптоми, інші ж тяжко хворіють. У більшості людей, які померли через вірус, були проблеми зі здоров’ям. Серед померлих  — багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями. Найпоширеніші симптоми коронавірусної інфекції — головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, а в деяких випадках — діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний (тобто безсимптомний) період триває від 2 днів до 2 тижнів. Поки що специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: