Від вогню загарбників з початку повномасштабного вторгнення на Донеччині загинули десятки тисяч свійських тварин. Загальні втрати тваринництва у регіоні оцінюють у щонайменше 713 млн грн. Детальніше про втрати сільгосппідприємств Донеччини читайте в матеріалі.
Про багатомільйонні втрати, які понесли сільгосппідприємства Донеччини, розповіла начальниця обласного управління земельних відносин, водних ресурсів, економіки та інвестицій Олена Рибакова.
Станом на 15 серпня цього року відомо, що від дій окупантів загинули:
Однак ці дані неповні, оскільки офіційних цифр щодо загиблої худоби на тимчасово окупованій території Донецької області отримати не вдається.
Загалом від обстрілів у регіоні постраждали 95 підприємств агропромислового комплексу.
“Тваринництво Донеччини зазнало великих втрат. Наразі втрати становлять щонайменше 713 млн грн. З них руйнування будівель та приміщень підприємств оцінюється в 540 млн грн. Загиблі тварини оцінюються в 172 млн грн”, — розповідає Олена Рибакова.
За її даними, найбільше постраждало одне з підприємств у Бахмутському районі. До відкритої фази війни там було 92 тисячі свиней. З них 17 тисяч вже загинули від вогню російської армії. Саме ж підприємство знищене та опинилось на окупованій території.
“На неокупованій частині області залишились 23 підприємства тваринництва, з них молочного господарства — 8. Серед них є як великі та сучасні підприємства, так і невеликі сімейні господарства. Ці підприємства з початку року виробили 16,5 тисяч тонн молока. Якщо порівняти з цифрами минулого року, то це буде лише половина від торічних показників”, — каже Олена Рибакова.
У птахівництві Донецької області наразі залишилось працювати лише одне підприємство у Покровському районі, де виробляють яйця. Інші або евакуювалися, або знищені разом з птахами.
“В галузі свинарства втрати не такі великі: на неокупованій території зараз працюють 8 підприємств. Вони утримують близько 260 000 голів свиней. У порівнянні з минулим роком це близько 70% від того, що було”, — розповідає Олена Рибакова.
“4 великих підприємства тваринництва Донеччини, щоб зберегти худобу, яка мала високий генетичний потенціал, вивезли своїх 3100 голів великої рогатої худоби до Київської, Івано-Франківської та Харківської областей”, — розповідає Олена Рибакова.
Підприємства, які опинились на тимчасово окупованій території, здебільшого мусили звертатися до м’ясокомбінатів з інших областей, аби ті допомогли їм вивезти худобу. А потім господарі продавали їм своїх тварин на м’ясо. За словами очільниці профільного департаменту, ціна закупки була дуже низькою.
“Невеликі сімейні ферми вивозили своїх тварин до Полтавської, Дніпропетровської областей. Втім, це не релокація цих ферм, оскільки для відновлення повноцінного підприємства в них немає грошей, тож невеликі ферми просто продають своїх тварин місцевим підприємствам”, — пояснює Рибакова.
Нагадаємо, у травні ми розповідали, скільки домашніх тварин загинули на той момент внаслідок повномасштабної війни з боку Росії. Порівняти, наскільки змінилися цифри за 3 місяці бойових дій, можна за посиланням.
Читайте також: