Підтримати
Українська енергосистема. Фото: Вільне радіо

Сьогодні, 15 вересня, через російську атаку на півночі Донеччини зникло світло. Енергетики планують розпочати обстеження та відновлення щойно дозволить безпекова ситуація. 

Про це повідомили у ДТЕК Донецькі електромережі. 

“Черговий російський обстріл спричинив знеструмлення у північній частині Донеччини. Щойно це стане можливим, енергетики розпочнуть обстеження та відновлення пошкоджень.

Ми попри все продовжуємо працювати та повертати світло жителям Донеччини”, — пишуть у компанії. 

За повідомленням місцевих з соціальних мереж, без світла залишилися жителі Краматорська, Дружківки, Слов’янська та Костянтинівки. 

Влучання в інфраструктурний об’єкт також підтвердив очільник Донецької ОВА Вадим Філашкін. Водночас резервних вводів електропостачання з південної частини області наразі немає. 

Оновлено: фахівці вже завершили ремонт пошкоджень, яких енергосистема зазнала внаслідок ранкового російського обстрілу

Енергетики повернули світло до Слов’янська, Краматорська, Дружківки та Костянтинівки.

“Дякую нашим енергетикам за швидке розв’язання проблеми! Північ Донеччини — знову з електрикою”, — написав голова ОВА Вадим Фіалшкін

Яка ситуація зі світлом в Україні

Загалом Україна втратила 9 ГВт генерувальних потужностей, а російські війська продовжують обстрілювати енергетичну інфраструктуру Україну. Це стосується, зокрема, прифронтових та прикордонних регіонів. Під обстріли найчастіше потрапляють підстанції та лінії електропередачі.

Улітку активно тривала масштабна ремонтна кампанія та відновлення енергооб’єктів для підготовки до осінньо-зимового періоду. Також на рівень споживання вплинула спека.

Нагадаємо, взимку енергосистему України буде підтримувати імпорт електроенергії. Оновлений склад регулятора ухвалив необхідні зміни для того, аби лібералізувати ціни на українському ринку й дозволити імпорту електроенергії заходити в країну.

Водночас з початку великої війни в Україні на 37% зросла кількість боргів за комунальні послуги. З лютого 2022-го до липня 2024 року їх кількість зросла з 512,3 тисячі до 701 тисячі. Трійку антирейтингу боржників очолюють Дніпропетровська, Харківська та Донецька області.


Завантажити ще...