Ми в Соціальних мережах

Українська енергосистема. Фото: Вільне радіо

Взимку енергосистему України буде підтримувати імпорт електроенергії. Оновлений склад регулятора ухвалив необхідні зміни для того, аби лібералізувати ціни на українському ринку й дозволити імпорту електроенергії заходити в країну.

 

Про це розповів керівник компанії “Укренерго”  Володимир Кудрицький в інтерв’ю BBC News Україна.

За словами посадовця, потужності, які були до російських атак на українську енергетику, відновити до зими неможливо. Енергетикам доведеться оперувати певним зниженим обсягом генерації, порівняно з ситуацією у лютому 2024 року.

“У нас наступної зими додасться важливий фактор, якого не було в попередню зиму — це імпорт електроенергії. Він був практично нульовий всю минулу зиму. 

У нас відключень минулої зими не було, але часто доводилося залучати аварійну допомогу нам як оператору з європейських країн. Це вже інструмент, так би мовити, останньої надії”, — каже Кудрицький. 

Він пояснив, що лише кілька місяців тому оновлений склад регулятора ухвалив необхідні зміни для того, аби “лібералізувати” ціни на українському ринку та дозволити імпорту електроенергії заходити в країну.

“Цей імпорт, ця спроможність не заповнюється на 100%. Але взимку в нас точно буде досить суттєва підтримка з боку європейських країн”, — сказав голова Укренерго. 

Він уточнив, що імпорт електроенергії не стосується тарифів домогосподарства, а лише цін для бізнесу та на енергетичному ринку.

Яка ситуація зі світлом в Україні

Загалом Україна втратила 9 ГВт генерувальних потужностей, а російські війська продовжують обстрілювати енергетичну інфраструктуру Україну. Це стосується, зокрема, прифронтових та прикордонних регіонів. Під обстріли найчастіше потрапляють підстанції та лінії електропередачі.

Улітку активно тривала масштабна ремонтна кампанія та відновлення енергооб’єктів для підготовки до осінньо-зимового періоду. Також на рівень споживання вплинула спека.

Нагадаємо, з початку великої війни в Україні на 37% зросла кількість боргів за комунальні послуги. З лютого 2022-го до липня 2024 року їх кількість зросла з 512,3 тисячі до 701 тисячі. Трійку антирейтингу боржників очолюють Дніпропетровська, Харківська та Донецька області.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.