Через російсько-українську війну зникли безвісти 5 тисяч українців, — омбудсмен


image
Фото: з відкритих джерел

Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова підсумувала, що через збройний конфлікт країна втратила 13 тисяч громадян. Понад 3 тисячі з них — цивільні.

 

Станом на 25 лютого у зв’язку з війною на Донбасі майже півтора мільйона людей були вимушені залишити свої домівки та стати переселенцями. Про це на міжнародній конференції “Захист мирного населення у збройних конфліктах” розповіла український омбудсмен Людмила Денісова.

“В нас є понад 3 тисячі цивільних загиблих. 146 дітей, які загинули в цих подіях. В нас є 5 тисяч зниклих безвісти. В нас більше ніж 7 тисяч поранених. І коли вмикаєш телевізор зранку, то чуєш останні новини на фронті. Це знову загиблі, знову поранені”, — розповіла уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Вона зазначила, що найбільш вразливі у збройному конфлікті на Донбасі —  діти.

“Особливим болем є те, що від збройних конфліктів в першу чергу страждають діти. Ви знаєте, майже 7 тисяч дітей втратили батьків, 500 тисяч досі живуть в сірій зоні. У них відсутній доступ до нормального життя, вони обмежені в елементарних правах та потребують щоденного захисту”, — зауважила Людмила Денісова.

Загалом, за словами омбудсмена, Україна втратила понад 13 тисяч людей.

Нагадаємо, за даними дитячого фонду ЮНІСЕФ по обидва боки лінії розмежування залишається 430 тисяч дітей, які знаходяться під загрозою обстрілів.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: