пацієнтка на гемодіалізі в Краматорську
Фото: Радіо Свобода

Хворі, яким необхідний гемодіаліз, пацієнти з раком та інші, яким необхідно їздити на лікування, опинились без можливості доїхати на процедури. Возити їх не всюди є кому. Добиратись доводиться власними машинами або на таксі. 

 

Із пацієнтами з такими проблемами поспілкувались журналісти Радіо Свобода. 

Так, наприклад, Олександр Богославський з Дружківки тричі на тиждень возить дружину на гемодіаліз. Через зупинку міжміських автобусів у його автівці тепер також з’явились додаткові пасажири до Краматорська (туди подружжя їздить в обласну лікарню).

«От сьогодні везу двох пацієнтів, бо більше нема кому, таксі в один бік виходить 220 гривень. Ми з дружиною пенсіонери, у неї пенсія в районі двох тисяч, в мене – чотири, за місяць на бензин витрачаємо дві тисячі гривень, плюс купуємо різні медичні дрібниці – от і рахуйте. Минулого року я звернувся до мерії Дружківки і мені дали одноразову допомогу – 700 гривень, наступний раз зможу аж через два роки просити. У мене купа відмов від мерії про те, що вони не хочуть допомагати, а вчора на сесії там обговорювали питання підвозу пацієнтів і сказали, що грошей на це немає», – каже Богославський.

Ще один пацієнт Михайло Дуник каже, що місцева влада в області по-різному підійшла до питання. 

«Я знаю, що в Торезі й Костянтинівці, наче, вирішили це питання, ще я бачив людей з Покровська, яким компенсували витрати на проїзд, а ми у Дружківці самі таксі винаймаємо. Туди знайшли машину, а назад ще шукаємо, бо таксист не чекатиме під лікарнею чотири години. Коротше, постійного рішення поки в нас немає, ми намагались обговорити проблему з мером, але нас навіть не пустили на його поверх, сказали – «коронавірус», міська влада ніколи нам не давала коштів на проїзд до лікарні, а нещодавно нашому будинку культури подарували мікроавтобус», – розповідає чоловік.

У Військово-цивільній адміністрації Донецької області про питання знають, але ще вирішують його.

«Лікарі медичних центрів вживають заходи з оптимізації пацієнтів, потім ці дані передадуть керівникам містечок та районів для того, щоб вони змогли організувати підвезення цих пацієнтів в конкретні дні на гемодіаліз», – повідомив співробітник Департаменту охорони здоров’я Донецької області Олександр Педенко.

Відповідно до плану обласних посадовців, міських керівників зобов’яжуть знайти транспорт для підвезення пацієнтів.

Нагадаємо, з 18 березня в Україні у зв’язку з карантином тимчасово заборонили приміське, міжміське, міжобласне та дальнє сполучення. Міський транспорт під заборону не підпадає.  Але в деяких містах скасували і його. Там, де маршрутки та тролейбуси ходять, водії мають перевозити до 10 пасажирів. Тих, хто порушить правило, можуть оштрафувати. 

Посадовці Донецької облдержадміністрації подали свої пропозиції щодо часткового відновлення перевезень між містами та селами. Це питання мають розглянути на засіданні Ради національної безпеки та оборони. 

Додамо, транспортне сполучення призупинили в рамках загальнодержавного карантину, щоб не допустити поширення коронавірусу. Його Кабінет міністрів оголосив в Україні 11 березня. Згідно з постановою уряду, всі заклади освіти закрили, а також скасували масові заходи, де беруть участь понад 10 людей.

Додатково Україна закрила кордони для іноземців. Тобто прилетіти в Україну з паспортом громадянина іншої держави не можна. Такі заходи діятимуть на час карантину.

Свої обмеження на 2 тижні ввели і на тимчасово окупованій території.

Крім того, через карантин перенесли пробне ЗНО. В лікарнях Донецької області кілька тижнів не можна відвідувати хворих.

Додамо, станом на 10:00 22 березня в Україні 47 лабораторно підтверджених випадків  COVID-19, з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. Один підтверджений хворий є на Донеччині. Чоловік перебуває в одній з лікарень Маріуполя. За минулу добу було зафіксовано 6 нових випадків, усі вони — у м. Київ. 

Для довідки:
Коронавірус (COVID-19)  — це респіраторний вірус, який вперше зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Він передається  повітряно-крапельним шляхом від людини до людини та може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини: деякі люди мають легкі симптоми, інші — тяжко хворіють. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям. Серед померлих багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями. Найпоширеніші симптоми коронавірусної інфекції  — головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках — діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний (тобто безсимптомний) період триває від 2 днів до 2 тижнів. Наразі специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує.

 

 

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...