Через війну на Донбасі майже 0,5 млн дітей ризикують здоров’ям, – ЮНІСЕФ


image
Фото з відкритих джерел

За 5 років війни, яка розгортається на сході України, постраждали 430 тисяч дітей по обидва боки від лінії розмежування. Діти продовжують отримувати не лише фізичні, а й психологічні травми.

 

Такі дані наводять у звіті Дитячого фонду ЮНІСЕФ. 

«Важко уявити, що діти продовжують ходити до пошкоджених кулями шкіл із бомбосховищами та жити в мікрорайонах, де періодично стріляють і закладають міни. Діти, яких я зустрічала на сході України, мають надії та мрії, як і всі діти, однак вони надзвичайно постраждали за п’ять років життя в постійній небезпеці», – заявила регіональна директорка ЮНІСЕФ по Європі та Центральній Азії Афшан Хан.

Нещодавнє схвалення українським урядом Декларації про безпечні школи у звіті називають позитивним кроком до захисту освіти від нападів і скорочення використання шкіл у військових цілях. Водночас зазначається, що понад п’ять років конфлікту мали травматичні наслідки для дітей по обидва боки від лінії зіткнення. Так, зокрема:

  • 172 дитини, наймолодшою з яких є однорічна дівчинка, отримали поранення або насмерть підірвалися на мінах або інших вибухонебезпечних предметах.
  • За 2019 рік зареєстровано 36 нападів на школи, в тому числі одна школа була пошкоджена 15 разів. З початку конфлікту були пошкоджені або зруйновані понад 750 навчальних закладів.
  • 430 000 дітей потребують постійної підтримки для подолання психологічних травм, які виникають в результаті тривалого конфлікту.
  • 2 мільйони дітей, жінок і чоловіків піддаються ризику смерті й травм від наземних мін та інших вибухонебезпечних предметів, оскільки наразі східна Україна є одним з найбільш забруднених мінами місць на землі.

Нагадаємо, на початку листопада в ООН підрахували кількість жертв війни на Донбасі. Так, з квітня 2014 року на Донбасі загинули більш ніж 3300 мирних жителів, а ще 9000 отримали поранення. Окрім тих, хто постраждав фізично, є й інша категорія  – 1 млн 300 тис людей стали внутрішніми переселенцями.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: