Через війну на Донбасі майже півмільйона дітей ризикують здоров'ям
Фото з відкритих джерел

За 5 років війни, яка розгортається на сході України, постраждали 430 тисяч дітей по обидва боки від лінії розмежування. Діти продовжують отримувати не лише фізичні, а й психологічні травми.

 

Такі дані наводять у звіті Дитячого фонду ЮНІСЕФ. 

«Важко уявити, що діти продовжують ходити до пошкоджених кулями шкіл із бомбосховищами та жити в мікрорайонах, де періодично стріляють і закладають міни. Діти, яких я зустрічала на сході України, мають надії та мрії, як і всі діти, однак вони надзвичайно постраждали за п’ять років життя в постійній небезпеці», – заявила регіональна директорка ЮНІСЕФ по Європі та Центральній Азії Афшан Хан.

Нещодавнє схвалення українським урядом Декларації про безпечні школи у звіті називають позитивним кроком до захисту освіти від нападів і скорочення використання шкіл у військових цілях. Водночас зазначається, що понад п’ять років конфлікту мали травматичні наслідки для дітей по обидва боки від лінії зіткнення. Так, зокрема:

  • 172 дитини, наймолодшою з яких є однорічна дівчинка, отримали поранення або насмерть підірвалися на мінах або інших вибухонебезпечних предметах.
  • За 2019 рік зареєстровано 36 нападів на школи, в тому числі одна школа була пошкоджена 15 разів. З початку конфлікту були пошкоджені або зруйновані понад 750 навчальних закладів.
  • 430 000 дітей потребують постійної підтримки для подолання психологічних травм, які виникають в результаті тривалого конфлікту.
  • 2 мільйони дітей, жінок і чоловіків піддаються ризику смерті й травм від наземних мін та інших вибухонебезпечних предметів, оскільки наразі східна Україна є одним з найбільш забруднених мінами місць на землі.

Нагадаємо, на початку листопада в ООН підрахували кількість жертв війни на Донбасі. Так, з квітня 2014 року на Донбасі загинули більш ніж 3300 мирних жителів, а ще 9000 отримали поранення. Окрім тих, хто постраждав фізично, є й інша категорія  – 1 млн 300 тис людей стали внутрішніми переселенцями.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...