Ввечері 15 травня в Бахмуті лунали вибухи. Цього разу загарбники влучили у дах та подвір’я мечеті, яку будувала мусульманська громада. Постраждали й прилеглі будинки. Частка міста залишилась без світла та інтернету, зникли ТБ-сигнал та радіомовлення.
Про обстріл мечеті Вільному радіо розповів голова мусульманської громади в Бахмуті Алан Карібов.
За його словами, по території мечеті окупанти влучили двічі.
“Один снаряд залетів через дах і пробив його, там була тепловата, і вона спалахнула, другий розірвався на подвір’ї. Пожежники увечері приїхали та загасили. Це вже вдруге, у перший раз сусідній гуртожиток підірвали, нам тоді теж уламками потрапило, паркан знесло, полопалася водостічна система”, — розповів Алан Карібов.
Зазначимо, мечеть ще не добудована — її зводять силами мусульманської громади. Ми прибули сюди, щоб зафіксувати злочини росіян. Алан Карібов докладніше розповів про пошкодження та зазначив, що після війни будівництво відновиться.
Цього разу росіяни стріляли касетними снарядами, оскільки навкруги було багато дрібних пошкоджень, а поблизу ми знайшли металеві “кубики”.
Також частина міста залишилась без світла та інтернету. Наступного дня близько опівдня ремонтні роботи ще тривали.
Містяни повідомили, що обстріл окупантів пошкодив і ТБ-сигнал та радіомовлення в громаді. Ми перевірили, які станції можна знайти, і їх дійсно стало менше. На хвилі нам не вдалося знайти і мовлення Вільного радіо. “Ловили” лише 2 українські станції і пара російських, сигнал яких слабкий.
Постраждали й сусідні житлові будинки поряд з мечеттю, які теж мають дрібні пошкодження, характерні для касетних боєприпасів.
Від обстрілів окупантів страждають не тільки люди, а й птахи. Цю мертву пташку ми знайшли неподалік від місця вибуху.
Нагадаємо, російські окупанти 11 травня також вгатили по Бахмуту з важкої артилерії. Загарбники влучили поряд зі студентським гуртожитком, в якому тепер відсутня частка стіни, а перекриття 3-х поверхів завалились.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.