Підтверджені випадки COVID-19 на 11.07.2020:

52 843

В Україні
(1372 померли, 25661 одужав)

758

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 271 одужав)

1360

На непідконтрольній Донеччині
(79 померли, 618 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Червоний Хрест матиме доступ до в’язнів на окупованому Донбасі


image
Фото з відкритих джерел

Президент України підписав зміни до закону, які забезпечать безперешкодний доступ представників Червоного Хреста до українських полонених на Донбасі. 

Про це йдеться на сайті Офісу президента. 

Наразі в законодавстві прописано, що затриманий може бачитися з родичами або іншими людьми лише з письмового дозволу слідчого або суду, які здійснюють кримінальне провадження. Побачення може тривати від однієї до чотирьох годин не менше трьох разів на місяць. Однак закон не передбачає, що доступ представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста до затриманого дорівнює побаченню з близькими.

Проєкт закону, який підписав президент, додає до закону нову частину. Згідно з нею, представники Червоного Хреста отримують право на безперешкодний доступ до ув’язнених без обмеження кількості та тривалості побачень. Зміни до закону спираються на умови Женевської конвенції 1949 року про захист жертв війни. Таким чином, Червоний Хрест зможе бачитися з полоненими на Донбасі.

Цей закон набирає чинності на наступний день після його опублікування.

Нагадаємо, 18 грудня відбулася зустріч Тристоронньої контактної групи у Мінську. У ході переговорів сторони домовилися про доступ Червоного Хреста до лінії розмежування. Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомив, що цього тижня представники організації спробують зайти на тимчасово непідконтрольні українському уряду території. До цього доступу на окупований Донбас у них не було.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: