30 грудня 2023-го поліцейські Донеччини задокументували 20 ударів росіян по мирних кварталах регіону. Обстрілами пошкоджені близько пів сотні будинків, а також освітній заклад, лікарні, адмінбудівлі та ТЕС, яка припинила свою роботу. Не пережили атак окупантів жителі Авдіївки, Селидового та села Прогрес. Ще 12 мешканців Селидового поранені.
За даними поліцейських, минулої доби під вогнем перебували 10 населених пунктів Донеччини: Авдіївка, Курахове, Селидове, Вишневе, Бердичі, Ласточкине, Новоукраїнка, Олександро-Калинове, Острівське та Прогрес.
Три російські ракети (зокрема, “Іскандер”) поцілили по Селидовому. Загинули двоє людей, як уточнили в обласній прокуратурі, одна з них — 60-річна жінка. Поранені 12 людей. У місті зруйновані 38 приватних та 5 багатоквартирних будинків, а також лікарня, заклад освіти й адмінбудівля.
З авіації росіяни вдарили по Авдіївці. Ракета влучила неподалік будинку 76-річної мешканки, вона загинула від уламкових поранень на власному подвір’ї. У місті пошкоджені 4 приватні оселі.
Село Прогрес Покровського району окупанти накрили артилерією. Там загинула жінка 73 років, яка на момент атаки перебувала вдома.
Курахове окупанти накрили ракетами “С-300”, “Ураганами” та артилерією. Там пошкоджена лікарня, адмінбудівля і критична інфраструктура.
Також у Міненергетики повідомили, що напередодні під російський обстріл потрапила одна з ТЕС на Донеччині. Деякі ЗМІ пишуть, що йдеться саме про Курахівську ТЕС, посилаючись на власні джерела. Через удар електростанція припинила генерацію електроенергії, деякі підстанції опинилися знеструмленими.
Усього поліцейські задокументували 67 цивільних об’єктів, які минулої доби пошкодили росіяни: 48 житлових будинків, лікарні, заклад освіти, адмінбудівлі та критична інфраструктура.
У Генштабі ЗСУ повідомили, що загалом упродовж 30 грудня відбулося 54 бойові зіткнення з окупантами. Сукупно ЗСУ відбили 35 російських атак на Донеччині.
Нагадаємо, ми розповідали, яким був 2023 рік для захисників Донеччини. На початку 2023 року російська армія силами “вагнерівців” захопила спочатку Соледар, а за декілька місяців і Бахмут. Наприкінці року росіяни намагаються встановити контроль над Авдіївкою. Єдиним напрямком, де ЗСУ мали лише успіхи, був Вугледарський.