Чи продають в Бахмуті алкоголь неповнолітнім. Експеримент (ВІДЕО)

Діана Шароді
2019-03-20 19:50

image
Фото: Покровський відділ поліції

Журналісти Вільного радіо вирішили провести експеримент та дізнатися, чи продадуть в магазинах Бахмута спиртне неповнолітнім покупцям. Для цього ми обрали 5 різних магазинів, віддалених один від одного. Результати виявилися невтішними.

Допомогла в проведенні експерименту 17-річна студентка Анна, яка і була таємним агентом. Завітали ми в такі магазини: “Фрешмаркет” по вул. Свободи, “Остров” по вул. Незалежності, “Еко Маркет” по вул. Горбатова, “Копійка” по вул. Свободи і “АТБ” по вул. Горбатова.  

Так, в магазинах “Остров”, “Фрешмаркет” та супермаркеті “Еко Маркет” документів не питали зовсім. В магазині “АТБ” спиртне все ж продали після того, як наша агентка сказала, що забула документи вдома. А ось в маленькому магазині “Копійка” виникло більше проблем: спершу без паспорта відмовили, але зголосилися продати, якщо показати фото документа. Звісно, наша героїня показала фотографію не свого паспорта, адже їй ще немає 18-ти.  

Більше про експеримент і записи таємної зйомки — у відеосюжеті:

Чи продають в Бахмуті алкоголь неповнолітнім. Експеримент

Чи продають в Бахмуті алкоголь неповнолітнім. Експеримент (ВІДЕО)

Журналісти Вільного радіо вирішили провести експеримент та дізнатися, чи продадуть в магазинах Бахмута спиртне неповнолітнім покупцям. Для цього ми обрали 5 різних магазинів, віддалених один від одного. Результати виявилися невтішними.Більше – у сюжеті.

Gepostet von Вільне радіо am Mittwoch, 20. März 2019

Зазначимо, українське законодавство забороняє продавати алкогольні напої та тютюнові вироби особам, які не досягли 18 років (стаття 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва, обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» — далі Закон).

Також цією статтею визначено, що продавець пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин або тютюнових виробів зобов’язаний перевірити у покупця паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у виникли сумніви щодо його повноліття.

У разі відмови покупця надати такий документ, продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин або тютюнових виробів такій особі забороняється.

Однак, експеримент журналістів Вільного радіо в Бахмуті довів ㅡ 5 з 5 перевірених магазинів в місті не лякають фінансові санкції.

В Бахмуті продають алкоголь неповнолітнім

Адже за порушення закону суб’єкт господарювання (фірма-підприємець) зобов’язаний сплатити штраф – 6800 гривень. Також йому загрожує анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. Крім того, є і персональні санкції для порушника закону: за продаж алкоголю неповнолітньому, касиру загрожує штраф від 510 до 1700 грн.

Всі фото та відео, отримані в результаті експерименту журналістів, ми віднесли в поліцію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: