Члени ЦВК самі перерахували голоси ОВК №50 (ФОТО)


image
Фото: ЦВК

Команда з членів Центрвиборчкому прилетіли на Донбас, щоб перерахувати голоси, які протягом двох тижнів не могла порахувати окружна виборча комісія №50 (Покровськ і район, Мирноград). Члени ЦВК забрали всі виборчі бюлетені і документи, та транспортували їх до Києва.

 

2 серпня центральна виборча комісія видала постанову №1849, якою перейняла повноваження окружної виборчої комісії №50 на себе. Таке рішення в столиці прийняли через бездіяльність ОВК, які протягом двох тижнів не перерахували голоси на деяких дільницях в окрузі, де підозрюють фальсифікацію. Про це повідомляє прес-служба Центрвиборчкому.

“Оскільки окружна виборча комісія на думку ЦВК припустилася бездіяльності і саме тому ЦВК відповідно до законодавства прийняла рішення здійснити дії замість окружної виборчої комісії”, — розповів активістам і журналістам в Покровську заступник голови ЦВК Євгеній Радченко.

Члени ЦВК самі перерахували голоси ОВК №50

(Фото: ЦВК. ОВК №50 у Покровську. Заступник голови ЦВК Євгеній Радченко по центру на подіумі)

 

В ЦВК зазначають, що таке рішення, рахувати самим голоси, які мали рахувати в ОВК, прийняли вперше в виборчій історії України.

Вже 3 серпня літак з столичною командою ЦВК прилетів на Донеччину. Того ж дня члени ЦВК прибули до Покровська, де знаходиться будівля ОВК №50, і почали збирати виборчу документацію. Виявилось, що в пакетах виборчих документів від 3 дільниць не було контрольних талонів. А ще одна дільниця не поклала в пакет список виборців. Ближче до вечора з усіма документами члени центрвиборчкому полетіли до Києва тим же літаком, де і почали перерахунок голосів.

Місцеві журналісти, активісти і спостерігачі, які поїхали до ЦВК на перерахунок, відзначають, що багато бюлетенів було зіпсовано. Таку інформацію підтвердили і кандидати-мажоритарники до Верховної Ради України з різних партій з того округу.

Члени ЦВК самі перерахували голоси ОВК №50

(Фото: ЦВК. Бокси з протоколами, бюлетенями та іншою виборчою документацією в ОВК №50)

 

“Ми помічаємо, що масово сфальсифіковані голоси. Яким чином? Напроти прізвищ двох кандидатів стоять позначки. Відповідно такі бюлетені потрібно вважати недійсними. Про що це говорить? Зараз зіпсовано таких 570 бюлетенів. Ось фактично на 4 дільницях 570 людей позбавили право на вибір”, — розповіла під час брифінгу кандидатка по мажоритарному округу №50 від політичної партії “Слуга Народу” Тетяна Романцова. Повідомляє Покровське телебачення Капрі.

“Нас тут 5 людей. У нас є такі ж протоколи, з мокрими печатками. І ми бачимо, що зіпсованих бюлетенів 10-18, то зараз додається 216 в одній дільниці, 123, і загалом набігло вже 570”, — додав інший кандидат по тому ж округу від партії “Європейська Солідарність” Сергій Кошуков.

Члени ЦВК самі перерахували голоси ОВК №50

(Фото: ЦВК. Бокси з виборчою документацію готують до транспортування в ЦВК)

 

В громадянській мережі спостереження з виборами “ОПОРА” Вільному радіо розповіли, що в таких випадках можуть бути і перевибори на всьому окрузі.

“З умови, що ЦВК візьме інші документи, з інших дільниць, буде повний перерахунок по округу, і якщо буде відсоток певний зіпсованих бюлетенів, або тих, що не підлягає розгляду, то тоді можна казати про те, що ЦВК може ставити на голосування і вирішувати чи проводити там перевибори”, — розповіла Вільному радіо коорданаторка громадянської мережі спостереження “ОПОРА” Анастасія Прокопенко. 

Члени ЦВК самі перерахували голоси ОВК №50

(Фото: ЦВК. Члени центрвиборчкому в Києві на перепідрахунку голосів з ОВК №50)

 

Починаючи з 3 серпня, до ночі 5 серпня центральна виборча комісія перераховує голоси. Вночі 5 серпня ЦВК склала протокол про завершення перепідрахунку та оголосила перерву.  

Нагадаємо, в Покровську у спостерігачів і однієї з дільничних комісій розбіглись результати парламентських виборів. Вони підозрюють фальсифікацію. Через це під будівлею ОВК збирались мітингувальники, які вимагають чесних і прозорих виборів.

Через велику кількість мітингувальників до Покровська прилетів гелікоптер із спецпризначенцями.

На цьому виборчому окрузі переміг Покровський міський голова Руслан Требушкін. На другомі місці — мер Добропілля Андрій Аксьонов. Спочатку ОВК відправила протоколи до ЦВК, але Донецький окружний адміністративний суд відправив членів комісії на перерахунок через розбіжність результатів в протоколах. Нові результати вийшли такими ж.

Через бездіяльність ОВК №50 правоохоронці відкрили кримінальне провадження.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: