Чому в Костянтинівці вчать у “Школі подружнього життя” та чи допускають туди ЛГБТ

Вже кілька субот у Костянтинівській міській публічній бібліотеці проходять безкоштовні заняття молоді та подружніх пар про основи подружнього життя. За словами організаторів, вони хочуть підготувати молодь до подружнього життя та навчити вирішувати конфліктні ситуації, щоб в країні стало менше розлучень.
“Школа подружнього життя” – це загальноукраїнський проект. У Костянтинівці його проводять у невеликій аудиторії бібліотеки, та місця всім присутнім вистачає. Лекції читає Олександр Дорош – вчитель школи в місті.
Як розповів Вільному радіо Дорош, кожна зустріч в їхній школі — це окрема тема. Серед основних такі:
- основи сім’ї;
- попередження насильства у родині, до кого звертатись;
- конфлікти і вирішення конфліктів: мистецтво спілкування;
- потреби чоловіка і жінки;
- стосунки з батьками партнера;
- сімейний бюджет;
- види шлюбу;
- планування вагітності.
“Було дві зустрічі, прийшло близько 20 людей. Третина — це чоловіки, дві третини — жінки” — розповів Вільному радіо тренер проекту Олександр Дорош.

“Школу” розвивають, як спільноту для ще не одружених пар, а також для тих, хто має штамп у паспорті. Тренер Олександр Дорош каже, що підходить курс і тим, і тим. Бо із парами вони проговорюють багато аспектів щасливих стосунків.
Є в проекті і геї. Керівник проекту розповідає: його курсом зацікавились двоє хлопців з ЛГБТ-спільноти. Але, за словами Дороша, на перші 2 зустрічі прийшов лише один з них.
“До мене підходили два хлопця. Окремо один від одного. Один на першу зустріч приходив і за себе сказав, що, так, він має нетрадиційну орієнтацію. Але напрямок школи більше стосується класичної родини, чоловік-жінка”— зазначив Дорош.
На курс ще можна записатись. Наступні 8 занять будуть проходити щосуботи. Тривають вони 1,5 години, за адресою м. Костянтинівка, бульвар Космонавтів, 11 (вільний простір Молодіжк@ Центральної міської публічної бібліотеки). Для реєстрації телефонуйте за номером 066-051-67-79.

Олександр зазначив, що проект відкриватимуть повторно, як тільки буде потрібна кількість охочих. Це близько 15 людей. Робитимуть це, скоріш за все, вже восени.
Додамо, що “Школа подружнього життя” існує ще з 2003 року. У Донецькій області заняття проводили у Покровську, Лимані, Бахмуті, Краматорську, Слов’янську, Вугледарі, Селидовому, Мирнограді, Торецьку та Добропіллі. Організаторами проекту на Донеччині стали керівник ГО “Моє покоління” Олег Олійник, управління у справах сім’ї та молоді, департамент освіти та управління юстиції Донецької облдержадміністрації. Всього в Україні у цій школі навчалися більше 21 тисячі пар.
Зазначимо, науковий співробітник Інституту демографії і соціальних досліджень ім. Птухи НАНУ Людмила Слюсар в коментарі виданню Сьогодні наводить наступну кількість розлучень в Україні: 2014 рік – 130,5 тис розлучень, 2015 рік – 129,3 тис розлучень, 2016 рік – 130 тис розлучень.
Читайте також:
- Обласна адміністрація Донеччини чекає на 10 мотивованих стажерів
- Помилка на 50 тис грн: табличок Брайля в Бахмуті стане більше
- Про юристів-благодійників та систему АРКАН. Інтерв’ю з юристом БФ “Право на захист”
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів

Схожі новини
П’ятибальна система, російські підручники та “історія батьківщини”: чому вчать дітей у школах "ДНР" Цього року до шкіл т.з. "ДНР" пішли близько 200 тисяч учнів. Перший урок присвятили патріотичній темі “П’ять років ДНР –…
“Коли вперше туди потрапляєш, аж мурашки по шкірі”. 33-тя річниця Чорнобильської катастрофи 26 квітня стався вибух на Чорнобильській АЕС. Цей день жалоби визнаний на міжнародному рівні та відзначається як День пам'яті жертв…
Очільники т.з.”ДНР” встановили собі межі за картою 2014 року. Туди включили всю Донеччину (ВІДЕО) 29 листопада самоназваний “Народний совєт ДНР” проголосував за так званий “Закон про державний кордон ДНР”. Туди бойовики включили всю Донецьку…
Представник ООН закликав українську владу підтримати ЛГБТ Експерт ООН з питань ЛГБТ Віктор Мадригаль-Борлоз наголосив, що Україна сприяє толерантності до представників ЛГБТ. Однак розповів, що деякі чиновники…
7 фактів, які вам варто знати з першої лекції про ЛГБТ+ в Бахмуті (міні-конспект) В Горлівському інституті іноземних мов (м.Бахмут) провели лекцію про ЛГБТ+ спільноти та акції на її підтримку. Молоді розповідали цікаві факти,…
"Я просто зрозумів, що дуже складно жити і бути не собою", - інтерв'ю з представником ЛГБТ+ спільноти з Бахмута Це інтерв’ю присвячено темі рівних прав в Бахмуті та на сході загалом. Наш гість — активний учасник руху за права…