Чому в Костянтинівці вчать у “Школі подружнього життя” та чи допускають туди ЛГБТ


image
Фото: Facebook Олександр Дорош

Вже кілька субот у Костянтинівській міській публічній бібліотеці проходять безкоштовні заняття молоді та подружніх пар про основи подружнього життя. За словами організаторів,  вони хочуть підготувати молодь до подружнього життя та навчити вирішувати конфліктні ситуації, щоб в країні стало менше розлучень.

 

 

“Школа подружнього життя” – це загальноукраїнський проект. У Костянтинівці його проводять у невеликій аудиторії бібліотеки, та місця всім присутнім вистачає. Лекції читає Олександр Дорош – вчитель школи в місті.

Як розповів Вільному радіо Дорош, кожна зустріч в їхній школі — це окрема тема. Серед основних такі:

  • основи сім’ї;
  • попередження насильства  у родині, до кого звертатись;
  • конфлікти і вирішення конфліктів: мистецтво спілкування;
  • потреби чоловіка і жінки;
  • стосунки з батьками партнера;
  • сімейний бюджет;
  • види шлюбу;
  • планування вагітності.

 “Було дві зустрічі, прийшло близько 20 людей. Третина — це чоловіки, дві третини — жінки” — розповів Вільному радіо тренер проекту Олександр Дорош.

"Школа подружнього життя" у Костянтинівці
Фото: Facebook Олександр Дорош

“Школу” розвивають, як спільноту для ще не одружених пар, а також для тих, хто має штамп у паспорті. Тренер Олександр Дорош каже, що підходить курс і тим, і тим. Бо із парами вони проговорюють багато аспектів щасливих стосунків.

Є в проекті і геї. Керівник проекту розповідає: його курсом зацікавились двоє хлопців з ЛГБТ-спільноти. Але, за словами Дороша, на перші 2 зустрічі прийшов лише один з них.

“До мене підходили два хлопця. Окремо один від одного. Один на першу  зустріч приходив і за себе сказав, що, так, він має нетрадиційну орієнтацію. Але напрямок школи більше стосується класичної родини, чоловік-жінка”— зазначив Дорош.

На курс ще можна записатись. Наступні 8 занять будуть проходити щосуботи. Тривають вони 1,5 години, за адресою м. Костянтинівка, бульвар Космонавтів, 11 (вільний простір Молодіжк@ Центральної міської публічної бібліотеки). Для реєстрації телефонуйте за номером 066-051-67-79.

"Школа подружнього життя" у Костянтинівці
Фото: Facebook Олександр Дорош

Олександр зазначив, що проект відкриватимуть повторно, як тільки буде потрібна кількість охочих. Це близько 15 людей. Робитимуть це, скоріш за все, вже восени.

Додамо, що “Школа подружнього життя” існує ще з 2003 року. У Донецькій області заняття проводили у Покровську, Лимані, Бахмуті, Краматорську, Слов’янську, Вугледарі, Селидовому, Мирнограді, Торецьку та Добропіллі. Організаторами проекту на Донеччині стали керівник ГО “Моє покоління” Олег Олійник, управління у справах сім’ї та молоді, департамент освіти та управління юстиції Донецької облдержадміністрації. Всього в Україні у цій школі навчалися більше 21 тисячі пар.

Зазначимо,  науковий співробітник Інституту демографії і соціальних досліджень ім. Птухи НАНУ Людмила Слюсар в коментарі виданню Сьогодні наводить наступну кількість розлучень в Україні: 2014 рік  – 130,5 тис розлучень, 2015 рік – 129,3 тис розлучень, 2016 рік  – 130 тис розлучень.

Читайте також:

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

57
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: