ЦПК готовий судитися з головою Донецької ОДА

admin
2018-08-31 15:00

image

Олександр Куць досі не оприлюднив декларацію. Експерти Центру протидії корупції (ЦПК) проаналізували законодавство та заявляють: це протизаконно. Тож, аби звіт про доходи очільника Донеччини став публічним, готові навіть йти до суду. Але почали з попереджень та залучення профільних органів

З 22 червня 2018 року президент України підписав наказ про призначення Олександра Куця на пост голови Донецької обласної державної адміністрації. По процедурі Куць повинен був ще перед призначенням на пост оприлюднити свою декларацію, однак досі на сайті НАЗК його звіту про доходи немає.

“Декларацію подавати не буду, оскільки являюсь діючим співробітником Служби Безпеки України”, ㅡ відповідає на питання журналістів Олександр Куць в інтерв’ю “Новинам Донбасу”.

Аби призначити чиновника головою Донецької ОДА та ВЦА, Президент звільнив Куця з посади керівника управління СБУ в Донецькій та Луганській області. Обидва чини – публічні. Ім’я та фото його оприлюднені. Тож про секретність, як силовика, говорити важко.

В СБУ на запит Вільного радіо відповіли: Олександр Куць дійсно досі працівник Служби безпеки України. А очолити область його відрядив керівник із Служби.

Аналогічну відповідь раніше отримали юристи громадської організації “Центр протидії корупції”. Вони запевняють: губернатор ㅡ не може бути посадою за сумісництвом. Та основна претензія до того, що публічна людина, чиновник високого рангу, не публікує декларацію. Тож на нього антикорупціонери поскаржились в Національне агентство запобігання корупції. От тільки там звернення розглядають вже більше місяця. Тож доведеться скаржитись і на них. До цього активісти готові.

Якщо і це результату не дасть ㅡ готові судитись за оприлюднення декларації.

Схожий прецедент вже був у того ж ЦПК в 2016му. Тоді очільник Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль також приховував свій звіт про доходи. Він теж був співробітником Служби безпеки України. Бриль говорив, що йому наказали не оприлюднювати декларацію та він просто не міг порушувати розпорядження. Однак декларацію все ж подав, тільки після того, як депутат Вадим Кривохатський подав на нього в суд.

В декларації сім’ї очільника виявили квартири загальною площею 1000 кв. метрів, 1 мільйон гривень та 250 тисяч доларів на рахунку в банку та багато іншого майна, що не зіставляються з прибутками сім’ї.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: