ЦВК не зареєструвала біглого Андрія Клюєва у кандидати до Верховної Ради


image
Фото: з відкритих джерел

Члени центральної виборчої комісії під час чергового засідання, у неділю 23 червня, відмовились зареєструвати кандидата у народні депутати Андрія Клюєва. Вони аргументували це тим, що Клюєв вже протягом 5 років не мешкає в Україні, чого вимагає законодавство.

 

23 червня ЦВК відмовилась зареєструвати кандидата на парламентських виборах від мажоритарного округу № 46 (Бахмут) Андрія Клюєва, який вирішив балотуватись від “Ліберальної партії України”. Адже кандидат у народні депутати має проживати на території України протягом 5 років. Та Генеральна прокуратура заявила ЦВК, що Клюєва немає в Україні з 2014 року.

“За таких обставин, Клюєв не може вважатися таким, що проживає останні 5 років на території України. Згідно з цим, Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в народні депутати”, — зазначив член ЦВК Михайло Вербенський.

Однак, з фактами ГПУ в “Ліберальній партії України” не згодні.

“Андрій Петрович Клюєв до лютого 2014 року проживав у місті Київ. А з лютого 2014 року він мешкає у місті Донецьк. Ніхто не буде заперечувати, що Донецьк є територією України. І стверджувати про те, що громадянин не мешкає на території України, підстав немає“, — заявив під час засідання ЦВК представник “Ліберальної партії України” Володимир Кочан.

Вислухавши всі сторони цієї суперечки, члени ЦВК одноголосно проголосували за відмову реєстрації у кандидати Клюєва.

Зазначимо, Андрій Клюєв — колишній член Партії Регіонів, голова Адміністрації Президента Віктора Януковича, віце-прем’єр-міністр та секретар РНБО України в часи правління екс-президента. Андрій Клюєв, разом із своїм братом Сергієм Клюєвим, фігурує у деяких кримінальних справах щодо корупції, махінацій з державними коштами, використання влади чи службового становища, фінансових пірамід та іншого. Андрія Клюєва також розшукував інтерпол. Але в березні 2019 року  його дані видалили з бази розшуку.

Нагадаємо, в травні бахмутська громадська організація “Вмєстє”, яку створив брат Андрія Клюєва Сергій, запустила соцопитування серед містян: кого бахмутяни бачать у Верховній Раді. Серед запропонованих кандидатів був і Андрій Клюєв.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: