ЦВК не зареєструвала главу Бахмутської райради кандидатом в нардепи (доповнено)

Анна Сердюк
2019-06-21 15:10

image
Фото: Вільне радіо

На засіданні 20 червня Центральна виборча комісія прийняла рішення про скасування реєстрації Євгена Пластуна, як кандидата по 46 виборчому округу (Бахмут). Бо заставу за нього заплатила невідома жінка.

 

Проект постанови підготував та озвучив один з членів ЦВК. Він зазначив, що глава Бахмутської райради порушив п.2 ст. 56 Закону про вибори народних депутатів.

“Встановлено, що для реєстрації кандидата  в народні депутати, який балотується в одномандатному виборчому окрузі в порядку самовисування, в ЦВК надається документ про внесення грошової застави відповідно до ст.56 Закону України. Кандидат в народні депутати України до подання документів до ЦВК для реєстрації вносить на спеціальний рахунок ЦВК грошову заставу в розмірі 10 розмірів мінімальної заробітної плати. Натомість, згідно з поданою до заяви про самовисунення Пластуна квитанції, на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії кошти в розмірі 41 730 грн призначеним платежем “грошова застава кандидата Пластуна Ю.Є.” внесено Філімоновою Катериною Євгеніївною. Таким чином, грошова застава внесена не належною особою”, – зазначив член виборчої комісії Михайло Вербенський.

Постанову прийняли більшістю голосів: 15 “за” та 1 член комісії утримався.

З офіційною постаною ЦВК ви можете ознайомитись тут.

Катерина Філімонова виявилась начальницею одного з відділень ПриватБанку в Бахмуті. Вона розповіла Вільному радіо, що Євген Пластун лише клієнт їхнього банку. Більше їх нічого не пов’язує.

“В цей момент я не можу коментувати, тому що ми вирішуємо технічну проблему, яка виникла”, — розповіла Вільному радіо Катерина Філімонова.

Вона зазначила, що за потенційного кандидата вона гроші не вносила. Євген Пластун приходив у відділення банку та сплачував заставу за реквізитами.

Філімонова додала, що вони вже відправили лист до ЦВК, стосовно цієї проблеми.

Додамо, що 20 червня був останній день подання документів до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатів на вибори.

Однак, у ЦВК Вільному радіо пояснили, що  Євген Пластун може спробувати оскаржити рішення. Рішення буде залежати від поданого пакету документів.

Станом на 8:20 21 червня на сайті ЦВК вказані 2 зареєстровані кандидати по 46 виборчому округу: директор регіональної філії “Донецька залізниця” Сергій Бугайов та представник бахмутської організації “Вмєстє” Олександр Шинкаренко.

Нагадаємо,  очільника Бахмутської райради раніше підозрювали за трьома статтями: декларування недостовірної інформації, зловживання владою або службовим становищем та незаконне збагачення. Нині правоохоронці намагаються довести, що Пластун порушив вимоги суду.

Брата глави райради зараз підозрюють в заволодінні державною землею.

 

Читайте також:

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: