Святий Миколай дарує дітям та дорослим чарівну казку, допомагає здійснитися найзаповітнішим мріям. При цьому він встигає працювати за сумісництвом під псевдонімом Максим Бушлін в Бахмутському міському центрі культури та дозвілля імені Євгена Мартинова. Як він робить добрі справи — святий Миколай розповів нашим журналістам в інтерв’ю.
Доброго дня, святий Миколаю.
Доброго дня. Дякую, що запросили у гості.
Скажіть будь ласка, як Ви стали святим Миколаєм? Це Ваше робота чи душевне покликання?
Ця історія для мене почалася років 20 тому. Тоді це був образ Діда Мороза — казкового чарівника. Вони разом зі Снігуркою приходили на дитячі новорічні свята, грали с дітьми та дарували їм свої подарунки. А далі був Санта Клаус з помічниками-ельфами. Вони допомагали мені готувати подарунки. Наразі до кожної родини в Україні приходить святий Миколай. Добрий чарівник, який приносить вночі подарунки лише слухняним дітям, а бешкетникам залишає зірочки.
Для мене, насамперед, це покликання душі. Мені приносить справжнє задоволення дарувати дітям і дорослим свято.
Це дуже добре, адже кожна людина любить свято. День святого Миколая можна назвати святом доброти?
Звісно. Саме таким святом воно і є. Це справжнє свято чуйності, милосердя, доброти. Адже тільки добрі люди можуть творити справжні дива.
А наведіть, будь ласка, приклад. Які ж це добрі дива?
Це, наприклад, коли в нашому місті Бахмут завдяки небайдужим людям відкрилася перша резиденція святого Миколая. Тоді багато діточок отримали смачні подарунки.
Я рада за них. Розкрийте, будь ласка, свою таємницю. Як святий Миколай встигає за одну ніч зробити подарунки всім дітям? Є у святого Миколая помічники? Хто вони?
Звичайно ж є. Це мої маленькі помічники — Зірочка та Янголятко. Зірочка вказує нам шлях, а Янголятко допомагає з подарунками. Однак головні мої помічники — батьки малюків. Саме від них я дізнаюся, чи слухняними були їх діти впродовж усього року.
І батьки завжди кажуть правду?
Зазвичай так. Адже вони дуже люблять своїх дітей.
Зазвичай, святий Миколай хорошим дітям кладе під подушку подарунки, а неслухняним – різочки. А чи багато різочок довелося Вам покласти?
Якщо чесно, то ніколи. Діти ж розуміють, якщо вони не будуть слухняними, то не отримають від мене подарунків.
Отакої! Вони не тільки слухняні, а ще й розумні.
Авжеж.
Розкрийте таку таємницю, чому святий Миколай робить свої добрі справи потайки, щоб його ніхто не бачив?
А це дуже просто. І дорослі, і малі повинні вірити в дива. Навіть, якщо це диво і трапляється раз на рік. Не обов’язково називати людей, які роблять добрі справи.
Я так розумію, якщо людина зробила добру справу. Вона не повинна нею…
Пишатися.
Часи змінюються. Іншими стають і діти. Чи вірять вони в дива, казки та святого Миколая?
Впевнений, сучасні діти вірять і в казки, і в мене — святого Миколая. Хоча я приходжу, коли всі сплять. І коли зранку діти знаходять свої подарунки, вони впевнені — це приходив святий Миколай.
Дуже добре, що в дітей Ви закріпляєте віру в дива та казку.
Для мене це головне.
Розкрийте таємницю, які найзаповітніші мрії та бажання у сучасних дітей?
Звичайно ж це продвинуті гаджети. А ще діти просять подарунки для своїх близьких, рідних. Машину — для тата. Наприклад, мультиварку — для мами. А смаколики — для дідуся та бабусі.
Молодці. Нікого не забувають.
Аякже.
Дозвольте дізнатися, як святий Миколай встигає стежити за всіма сучасними технологіями, гаджетами? Самі користуєтесь ними?
Традиції традиціями, але ми повинні йти в ногу з часом. Загалом я користуюсь мобільним зв’язком, соціальними мережами Facebook та Instagram, а ще сайтами, де я з задоволенням замовляю подарунки для дорослих та малих.
Скажіть, будь ласка, який найнезвичніший подарунок і кому Ви приносили?
Зазвичай святий Миколай залишає подарунки під подушкою. Одного разу, пригадую, маленька дівчинка дуже хотіла мати справжнє цуценя. Прокидається вона зранку, заглядає під подушку — а там нічого немає, крім маленького ошийника. Дитина мало не плаче. Раптом чує — хтось пищить. Дивиться, а біля ліжка в коробці лежить її подарунок — крихітне щеня.
Зраділа дівчинка?
Аякже. Це був її найкращий подарунок у цей день.
І, мабуть, її мрія. Так?
Мрія здійснилася.
Дуже добре, що ви допомагаєте людям здійснювати їхні мрії.
І дитина повірила в святого Миколая.
Впевнена, серед великої кількості прохань були особливі. Вони самі по собі відклалися в пам’яті окремим файлом. Які бажання найбільше запам’яталися?
Зазвичай бажають здоров’я своїм рідним та близьким. А останні 6-7 років — миру на Донеччині. Особливим для мене було прохання, щоб і я, святий Миколай, після усіх своїх привітань зміг нарешті відпочити і поїхати в кругосвітню подорож.
Ого!
Це й моя мрія.
Як довго будете перебувати в кругосвітній подорожі?
До літнього Миколая. Але я чую всі-всі прохання і дорослих, і дітей впродовж року. Тому моя подорож не завадить мені робити добрі справи.
Тобто, де б ви не знаходилися…
Я почую кожного.
Дорослі вірять в казку і дива? І хто з них найбільше чекає на чарівні пригоди?
Звичайно ж, дорослі теж вірять в казку. Адже в душі кожної дорослої людини залишається частинка дитинства. А дитинство — це казка та дива. І тому дорослі в новорічну ніч теж загадують бажання і щиро вірять, що воно обов’язково здійсниться.
Я також вірю в казку та дива і…
І в святого Миколая.
І в святого Миколая. Мрію, що Ви також допоможете здійснити моє бажання.
Я знаю, Ви щира, відверта, добра, гарна людина. Тому чекайте на подарунок від святого Миколая.
Дякую. Буду чекати. Дорослі можуть звертатися до святого Миколая? Зазвичай, що вони просять?
Звичайно дорослі звертаються. Просять здоров’я собі та близьким, а також, щоб їх діти стали людьми з великої літери.
А що значить людина з великої літери?
Це людина, яка робить добрі справи. І робить їх зі щирим серцем та відкритою душею.
Що це за справи?
Прикладів можна багато навести. Однак найпростіші – це бабусю перевести через дорогу чи допомогти жінці з коляскою піднятися, чи нагодувати безхатька.
Отримує подарунки сам святий Миколай? І що це за подарунки?
Для мене найголовніший подарунок — це вдячність та щирі посмішки людей, яким я допомагаю.
А що матеріальне дарують святому Миколаю?
Зазвичай смаколики. Їх я дуже полюбляю.
А які саме смаколики Ви любите?
Чорний шоколад.
А я думала, зимовий святий Миколай любить білий шоколад. Ні?
Так. Взимку я полюбляю білий шоколад, а влітку — чорний.
Скажіть, траплялися у Вашій практиці якісь курйозні ситуації?
Траплялися. Дуже часто мене плутають з Дідом Морозом і питають: ”Святий Миколаю, а де твої сани та олені?”. Я відверто відповідаю, мовляв, живу не на Півночі і оленів в мене немає. А приходжу я до кожного, чи малого чи дорослого, пішки.
Як Ви потрапляєте в квартиру чи в будинок? Через трубу чи через вікно?
(Сміється) Я не Санта Клаус, тому через димар не потрапляю в приміщення. Заздалегідь домовляюся з батьками. Вони тихесенько відчиняють мені двері — і я кладу свої подарунки біля ліжка чи під подушку дитині.
А вранці дитина встає. І подарунок…
Вже на місці.
Ваші іноземні колеги — Дід Мороз та Санта Клаус — з’являються лише під Новий рік. Потім впродовж року про них майже ніхто не згадує. Цим святий Миколай трішечки відрізняється від них. Адже йому є що робити. Якими справами весь рік займається святий Миколай?
Намагаюся почути кожного і допомагаю всім впродовж року. Адже крім зимового Миколая, є ще й літній. Влітку люди просять приплоду тваринам та щедрого врожаю. Я намагаюсь допомогти дорослим влітку та принести дітям дарунки взимку.
Чи можна до святого Миколая звертатися впродовж року за допомогою?
Звичайно так. Звертайтеся. До святих можна і потрібно звертатися впродовж року. Я завжди почую кожного і з задоволенням прийду на допомогу тільки у добрих справах.
Зрозуміло. Адже святий Миколай робить тільки…
Добро.
Скажіть, будь ласка, святий Миколай спонукає робити добро. Навіть подарунки приносить за добрі справи. Як навчитися робити добро?
А рецепт простий. Треба просто робити добро і не чекати взаємності. Робити його з відкритим серцем, з чистою душею. Це головний рецепт.
Думаю, всі, хто дізнався про цей рецепт, допомагатимуть Вам робити добрі справи.
Я сподіваюся на це.
Як Ви вважаєте, яка роль дорослих у навчанні дітей доброті? Адже вони змалку мають знати – що таке добро і як робити добрі справи?
Впевнений — дорослі повинні подавати особистий гарний приклад. Якщо дитина бачить, як батьки допомагають бабусі перейти через дорогу, як старша сестра годує безпритульне кошеня — це для неї гарний приклад, щоб потім у дорослому житті бути справжньою доброю людиною.
Особистий приклад дорослих — це найголовніше. Так?
Так.
Незабаром Новий рік. Де і з ким Ви його стрічатимете?
Після усіх-усіх моїх привітань та поздоровлень, звичайно ж, повернуся в рідну домівку й зустрічатиму Новий рік зі своєю родиною.
А велика у Вас родина?
Невелика.
Скільки чоловік?
Це мої батьки.
Батьки, мабуть, пишаються своїм сином.
(Посміхається) Звичайно пишаються
Чи вірить святий Миколай у новорічні прикмети? Які із них найбільше спрацьовують?
Ні. Як святий Миколай не вірю. В прикмети вірять люди. Але якщо в людей справжня віра існує, то їх бажання обов’язково здійсняться.
Святий Миколай в прикмети не вірить. А Максим Бушлін, під псевдонімом якого Ви працюєте, вірить в прикмети?
А Максим вірить. Вірю, що за 12 ударом годинника найщиріше, найдобріше, найголовніше бажання має обов’язково здійснитися.
А в таку давню прикмету вірите: за той час, доки б’є новорічний годинник, необхідно записати своє бажання на папірці, спалити його, а попіл розмішати в келиху шампанського і випити? Така прикмета спрацює? Бажання здійсниться?
Не знаю, не пробував. А Ви?
Я також так не робила, тому і питаю.
Тоді я пропоную у новорічну ніч перевірити цю прикмету. Щоб вона дійсно спрацювала, а найбажаніша добра мрія збулася.
Розкрийте, будь ласка, найголовніший секрет хорошого Нового року?
(Посміхається) Звичайно ж, це гарний позитивний настрій, близькі та рідні люди, які поруч з тобою. Це красива природа, коли лежить багато снігу. І звичайно ж, традиційна новорічна ялинка.
Згодна з Вами. Коли я починаю наряджати ялинку, у мене зразу ж піднімається настрій. І я з нетерпінням чекаю на Новий рік, на дива, на казку, на щось добре і хороше.
Можна дізнатися, про що мріє сам святий Миколай?
Моя найголовніша мрія — це мир, це затишок, це злагода у кожній родині. А також, щоб люди продовжували вірити в дива і, звичайно ж, в мене — святого Миколая.
Я думаю, люди вірять і продовжать вірити в святого Миколая.
Я впевнений.
Святий Миколай, зараз Ви маєте добру нагоду звернутися до наших слухачів і привітати їх з новорічно-різдвяними святами. Що побажаєте усім нам в новому році?
Я, святий Миколай, бажаю, щоб у кожному домі, у кожній родині усі жили в любові, щасті, злагоді. Бажаю всім терпіння, наснаги. Хай добро приходить у кожний дім, а в душі живе віра, надія та любов. Зі святом!
Дуже вдячна! Вас, святий Миколай, також вітаю з усіма святами.
Дякую.
Вдячна за щиру і цікаву розмову. Дозвольте ще раз, святий Миколаю, привітати Вас з новорічно-різдвяними святами і побажати вам здоров’я і творчої наснаги у добрій справі. Родинного затишку, миру та щастя!