Правозахисники зібрали інформацію про понад 100 місць, де Росія утримує цивільних- і військовополонених. Для цього вони опитували українців, які повернулися з полону. На інтерактивній мапі містяться дані про бранців у Росії, Білорусі й на тимчасово окупованих територіях України.
Інтерактивну мапу представила Медійна ініціатива за права людини.
Там позначені понад сотня місць, де Росія тримає полонених. Найбільше їх облаштували в окупації.
Станом на квітень у російському полоні знаходяться щонайменше 948 цивільних заручників. Проте, за даними Медійної ініціативи за права людини, їхня кількість може бути у 5-7 разів більшою, адже Росія не надає інформацію про всіх утриманих.
Мапа має полегшити пошук зниклих та допомогти міжнародним організаціям й правоохоронцям у зборі інформації.
“Коли настане перемога України, ми дуже сумніваємося, що Російська Федерація поверне всіх заручників одразу. І це буде проблемою, яку треба буде вирішувати. Щоб зрозуміти, кого Україна має повертати, мають бути дуже чіткі верифіковані списки людей, яких утримує Росія, також треба простежити місця утримання. Дуже кропітка дослідницька робота має бути, щоб потім вимагати повернення цих людей”, — каже координаторка МІПЛ Тетяна Катриченко.
Міжнародне гуманітарне право забороняє брати у полон цивільних. Втім загарбники цю норму ігнорують, тож називають мирних людей “комбатантами”.
Нагадаємо, днями Україна повернула з полону ще сотню своїх захисників і захисниць з різних родів військ. Серед них захисники Маріуполя та Гостомеля, дехто з серйозними пораненнями.