Де в Бахмуті залишились сучасні козаки та чому вони існують в місті не випадково (ФОТО, ВІДЕО)


image
Фото з відкритих джерел

14 жовтня українці святкують День українського козацтва. Журналісти Вільного радіо дізнались у полковника Українського козацтва, як розвивалась історія козаків упродовж століть та як відзначають цей день у Бахмуті.

 

Українське козацтво має довгі коріння і тісно пов’язане з історією нашої країни. Відображення славетного минулого можна знайти навіть у державному гімні України: “Душу й тіло ми положим за нашу свободу і покажем, що ми браття козацького роду”.

Протягом майже трьохсот років козаки стояли на захисті державних кордонів. Вони обороняли країну від ворожих набігів турків і татар. З козацького поселення почався і Бахмут. 

Читайте такоє: Бахмут зареєструвався у Facebook 448 років тому. Нетипова подача історії міста 

“Якщо говорити за наше місто і нашу місцевість, то безпосередньо наша місцевість пов’язана з козацтвом, тому що пересікалися шляхи і запорізьких козаків, і донських козаків-солеварів, і слобідських козаків”,  – розповідає полковник Українського козацтва Станіслав Єрмолаєнко.

У 1745 році у місті був заснований окремий Бахмутський козацький полк, який згодом був реформований та переведений до Маріуполя. Козаки з цього полку брали участь у війні 1812 року.

“Після зруйнування Запорізької Січі козацтво в Україні ще протрималося до 1864 року, коли остаточно було скасоване Азовське козацьке військо. Розташоване воно було неподалік від Маріуполя”,  – каже полковник Українського козацтва.

Далі для козаків настали ще тяжчі часи.

“Козацтво зовсім не зникло, але на тривалий час припинило своє існування, тому що почалась громадянська війна, потім розкозачування-розкуркулювання в радянські часи. Потім Друга світова війна”,  – каже Єрмолаєнко.

Читайте також: “Слава Україні” на Донбасі віталися ще за часів Другої світової війни (інтерв’ю)

У післявоєні роки козацький рух теж не підтримували. Козакам доводилося створювати напівлегальні об’єднання майже до 90-х. 

“Перші осередки козацькі в Україні починають з’являтися у 1989 році. І козацтво починає відроджуватися на тих найкращих традиціях українського народу, українського козацтва, які існували століттями, багато століть назад в Україні”,  – говорить Станіслав Єрмолаєнко. 

Спочатку відновили Бахмутський козацький полк, далі з’явились інші підрозділи.

Перед козаками постали декілька завдань: відродити культурні та освітні традиції та передавати свої знання молодому поколінню. Зокрема, юнаків готували до служби у Збройних силах України.

У 2001 році представники Кальміуської паланки Українського козацтва створили в Бахмуті дитячо-юнацьку організацію “Школа Джур”. У цій школі вивчають традиції українського козацтва, займаються фізичними вправами, приділяють увагу релігійному вихованню.

Фото: Станіслав Єрмолаєнко“Почали ми займатися з дітками з 6-річного віку  і до 18-річного віку в нашій організації. Багато наших колишніх вихованців з організації поповнили лави Бахмутського козацтва і інших козацьких формувань України”,  – розповідає полковник.

Фото: Станіслав Єрмолаєнко

Крім того, на базі ЗОШ №1 організували гурток бойового гопака. Станіслав Єрмолаєнко розповідає, що цей традиційний український танок козаки трансформували у бойову систему. Основам цього мистецтва він навчає своїх підопічних. За його словами, охоче на заняття ходять як хлопці, так і дівчата.

Фото: Станіслав Єрмолаєнко

Навички бойового гопака учні Станіслава демонстрували на багатьох заходах. Так, минулого тижня на святкуванні Дня козацтва вони виступали у центральній бібліотеці, ЗОШ №2 та дитячому садку №6.

https://www.youtube.com/watch?v=o-JOaqLXHCo

Під час виступів вихованці Станіслава не лише виконують козацький танець, а й використовують традиційну козацьку зброю: списи, шаблі, бойові коси.

Детальніше про козацький гурток в Бахмуті читайте або слухайте вже у вівторок, 15 жовтня, в нашому інтерв’ю з Станіславом Єрмолаєнком.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: