День прапора: 8 фактів про цей день та український державний стяг

Анна Сердюк
2019-08-23 11:02

image
Фото з вільних джерел

Офіційно 23 серпня — це не вихідний. Однак цей день святкують на державному рівні. Урочисті заходи заплановані як в Києві, так і в маленьких містах. Ми ж зібрали коротку довідку про цей день і розкажемо, що  варто знати про нього та наш державний стяг. 

 

Факт 1. Український прапор синьо-жовтий, а не жовто-синій. 

“Ще коли був Кравчук президентом, приїжджала якась міністр з Китаю і сказала, що у нас прапор не за фен-шуєм. Бо таке поєднання кольорів — це дуже погано.Треба його перевернути і в нас все буде чудово. Договорились до того, що начебто він був “правильним”, тобто жовта стрічка вгорі. Але от гетьман Скоропадський, коли прийшов і створив українську державу, взяв його і перегорнув.  Це міф абсолютний, бо його не перевертали”, — розповів Вільному радіо історик Сергій Носачов. 

Факт 2. 23 серпня 1991 року — після провалу путчу в Москві — група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійний зал Верховної Ради.

https://www.youtube.com/watch?v=kpwKeVbaDhI

Факт 3. Президія Верховної Ради України своєю Постановою «Про прапор України» надала синьо-жовтому стягу статус офіційного прапора країни 18 вересня 1991 року. З цього дня під ним зустрічають іноземних гостей, складають присягу військовослужбовці, працюють посольства України, він же вивішується в ООН та на більшості міжнародних зустрічей, де присутня Україна.

Факт 4. День прапора довго відзначали лише в Києві. Це було місцеве свято.

Факт 5. Офіційний День прапора на державному рівні затвердив 2 президент України Леонід Кучма. 

Факт 6. Перший синьо-жовтий прапор на Донеччині підняли в Бахмуті. 

“В 1917 році Бахмут переживав ті самі процеси, що і вся південна та східна Україна — процеси національного відродження і повернення до своїх витоків. І тоді у 1917 році тут діяла Українська повітова рада, Просвіта, створювалися загони Вільного козацтва, проходили масові українські мітинги. І після проголошення 3 Універсалу УНР над будинком Бахмутської повітової земської управи  було піднято український національний прапор. Зараз на цій будівлі Коледжу транспортної інфраструктури є пам’ятна дошка про цю подію”, — розповів в інтерв’ю Вільному радіо історик Ігор Корнацький. 

Факт 7. Бахмутянка Ангеліна Шостак пошила найбільший прапор запущений в небо у зоні проведення ООС. 120 м2 тканини в прямому сенсі заполонили усю кімнату майстрині.

https://www.facebook.com/radiovilne/videos/1932438453483053/

“Коли я публікую фото величезного прапора, всі кажуть: “Це для Донецька?”. Я кажу: для Донецька буде. У мене для Донецька завжди є 2 сувої тканини. Я знайду. Це буде 15 хвилин. Я обов’язково пошию той прапор”, — каже майстриня. 

Рекордний прапор відправили на повітряних кульках в бік Донецька. Він долетів. Але окремі сувої лишились на прапор для першої поїздки у звільнене місто. 

https://www.facebook.com/radiovilne/videos/480777175731969/

Факт 8. З 2018 року під український прапор повернули 5 населених пунктів на сході. Такі дані під час свого річного звіту надавав колишній командувач Операції об’єднаних сил Сергій Наєв. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: