Підтверджені випадки COVID-19 на 04.07.2020:

47 677

В Україні
(1227 померли, 21155 одужали)

599

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 225 одужали)

1234

На непідконтрольній Донеччині
(76 померли, 542 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

День прапора: 8 фактів про цей день та український державний стяг

Анна Сердюк
2019-08-23 11:02

image
Фото з вільних джерел

Офіційно 23 серпня — це не вихідний. Однак цей день святкують на державному рівні. Урочисті заходи заплановані як в Києві, так і в маленьких містах. Ми ж зібрали коротку довідку про цей день і розкажемо, що  варто знати про нього та наш державний стяг. 

 

Факт 1. Український прапор синьо-жовтий, а не жовто-синій. 

“Ще коли був Кравчук президентом, приїжджала якась міністр з Китаю і сказала, що у нас прапор не за фен-шуєм. Бо таке поєднання кольорів — це дуже погано.Треба його перевернути і в нас все буде чудово. Договорились до того, що начебто він був “правильним”, тобто жовта стрічка вгорі. Але от гетьман Скоропадський, коли прийшов і створив українську державу, взяв його і перегорнув.  Це міф абсолютний, бо його не перевертали”, — розповів Вільному радіо історик Сергій Носачов. 

Факт 2. 23 серпня 1991 року — після провалу путчу в Москві — група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійний зал Верховної Ради.

Факт 3. Президія Верховної Ради України своєю Постановою «Про прапор України» надала синьо-жовтому стягу статус офіційного прапора країни 18 вересня 1991 року. З цього дня під ним зустрічають іноземних гостей, складають присягу військовослужбовці, працюють посольства України, він же вивішується в ООН та на більшості міжнародних зустрічей, де присутня Україна.

Факт 4. День прапора довго відзначали лише в Києві. Це було місцеве свято.

Факт 5. Офіційний День прапора на державному рівні затвердив 2 президент України Леонід Кучма. 

Факт 6. Перший синьо-жовтий прапор на Донеччині підняли в Бахмуті. 

“В 1917 році Бахмут переживав ті самі процеси, що і вся південна та східна Україна — процеси національного відродження і повернення до своїх витоків. І тоді у 1917 році тут діяла Українська повітова рада, Просвіта, створювалися загони Вільного козацтва, проходили масові українські мітинги. І після проголошення 3 Універсалу УНР над будинком Бахмутської повітової земської управи  було піднято український національний прапор. Зараз на цій будівлі Коледжу транспортної інфраструктури є пам’ятна дошка про цю подію”, — розповів в інтерв’ю Вільному радіо історик Ігор Корнацький. 

Факт 7. Бахмутянка Ангеліна Шостак пошила найбільший прапор запущений в небо у зоні проведення ООС. 120 м2 тканини в прямому сенсі заполонили усю кімнату майстрині.

Прапор на рекорд

Бахмутянка пошила прапор, що претендує на рекорд23 серпня в Авдіївці піднімуть на кульках найбільший 20-метровий двоколор вишитий місцевою майстринею. Прапор претендує на рекорд, як найбільший прапор запущений в небо у зоні проведення ООС.Майстриня з Бахмута Ангеліна Шостак працювала над прапором майже 3 дні на невеличкій швейній машинці. Аби підготувати стяг із заявкою на рекорд використала 120 м2 тканини. Його спробують “надіслати” на окуповані території “Мені хочеться так, щоб мешканці тих окупованих територій, побачили синьо-жовтий прапор, він буде маленький прапорець, але, щоб вони побачили, що вони- є Україна, вони- незалежні”,- з ентузіазмом каже майстриня.Ангеліна розповідає, коли її попросили зшити прапор – не здивувалась. Однак, коли дізналась навіщо – відмовилась брати гроші за роботу. На матеріали кошти збирали волонтери. Надсилали навіть з окупованих територій. Деякі люди спеціально перетинали кордон, щоб додати свій вклад. Важить двоколор- 7 кілограмів. Тож зшити його було не такою вже й легкою справою. На один шов йшло до 2 годин. Та ще й місця вдома виявилось замало для такої ідеї – майстриня працює вдома, де 20 метровий прапор розміщувати не зручно. Зате виглядає вражаюче. “Кожний шовчик я загладжую. Я розумію, що його ніхто не буде тримати, і ті хто запускають, розуміють, що коли він долетить, можливо, його розстріляють, його розірвуть на шматки. Однак, все одно я не можу зробити його не гарним.”,- каже майстриня.Запустити стяг запланували на день прапора України, прикріпивши його на гелієві кульки.Прапор хочуть занести у книгу рекордів України, як найбільший прапор запущений в небо в зоні проведення ООС. Заявку на це вже подали в комітет книги рекордів. Ангеліна вже зшила 650 українських прапорів, починаючи від прапорця на ялинку, закінчуючи можливим рекордсменом.“З 14 року, коли ми поїхали до Києва через Костянтинівку, через блокпости, і під Покровськом ми побачили наш прапор (ред. – прапор України) на мосту, ми просто розплакались. Багато з тих, хто не стикався з війною, вони не розуміють сенсу тих двох кольорів, однак для нашої родини, для українців- це незалежність та свобода.”,- каже майстриня. Нагадаємо, це вже не перший запуск, прапора у сторону окупованої території. 14 квітня у Світлодарську 10-ти метровий прапор на повітряних кульках запустили у бік окупованої Горлівки. Денис Руденко, Вільне радіо. #Прапор #рекорд #майстриня #своїмируками #Бахмут #Авдіївка #Донеччина

Gepostet von Вільне радіо am Freitag, 17. August 2018

“Коли я публікую фото величезного прапора, всі кажуть: “Це для Донецька?”. Я кажу: для Донецька буде. У мене для Донецька завжди є 2 сувої тканини. Я знайду. Це буде 15 хвилин. Я обов’язково пошию той прапор”, — каже майстриня. 

Рекордний прапор відправили на повітряних кульках в бік Донецька. Він долетів. Але окремі сувої лишились на прапор для першої поїздки у звільнене місто. 

В Авдіївці запустили найбільший прапор України в ООС

Рекордно великий український стяг запустили в Авдіївці в бік окупованих територійПатріотичну акцію до Дня прапора провели сьогодні в Донецькій області. 20-метровий стяг на гелієвих кульках "відправили" українцям на окупованих територіях. Вітер активістам посприяв і швидко підхопив стяг в потрібному напрямку – в бік Донецька. Аби нагадати українцям там, що про них пам'ятають та привітати і їх з державним святом. Навіть в окупації. Цю акцію провели волонтери. Вони власним коштом закупили тканину, скидались – хто скільки може. А пошила величезний стяг бахмутчанка Ангеліна Шостак. На запуску були присутні і експерти книги рекордів України. Вони зафіксували нове, вже трете досягнення Шостак. Прапор, що пошила майстриня, отримав сертифікат рекорду в категорії "Розміри". Про це вона написала у своєму фейсбук та додала фото з сертифікатом. Нагадаємо, прапор Шостак довелось шити кілька днів, він майже не вміщувався в кімнаті та важить 7 кг.Анна Сердюк, Вільне радіо. #Прапор #рекорд #Авдіївка #Донеччина

Gepostet von Вільне радіо am Donnerstag, 23. August 2018

Факт 8. З 2018 року під український прапор повернули 5 населених пунктів на сході. Такі дані під час свого річного звіту надавав колишній командувач Операції об’єднаних сил Сергій Наєв. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: