Підтверджені випадки COVID-19 на 04.06.2020:

25 411

В Україні
(747 померли, 11042 одужали)

174

На підконтрольній Донеччині
(5 померли, 111 одужали)

611

На непідконтрольній Донеччині
(23 померли, 154 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Департамент екології: загрози забруднення повітря озоном та оксидом азоту в Бахмуті немає


image
Фото: Вільне радіо

В Бахмуті опорний пост спостереження атмосферного повітря протягом майже двох тижнів фіксує підвищений в сотні разів рівень озону і оксиду азоту у повітрі. Однак місцева влада закликає людей не панікувати. Кажуть, що прибор зламався. В області пояснюють, що причин хвилюватись немає — прибори працюють в тестовому режимі.

 

До журналістів Вільного радіо звернулась мешканка Бахмута Наталя Жукова, яка помітила, що спостережні прибори, які поставив Департамент екології та природних ресурсів Донецької ОДА, фіксують в повітрі підвищену норму речовин О3 і NO2. 

Спостережний пункт довкілля “АПС-23”, який встановлений в районі школи №24 в Бахмуті фіксує підвищену у 100 разів норму NO2(оксид азоту) та у кілька сотень разів О3 (озон).

Департамент екології: загрози забруднення повітря озоном та оксидом азоту в Бахмуті немає Департамент екології: загрози забруднення повітря озоном та оксидом азоту в Бахмуті немає

(Скрін: Сайт Департаменту екології та природних ресурсів. Статистика)

 

В Бахмутській міській раді заявили, що прибор начебто зламався і взагалі працює в тестовому режимі.

Gepostet von Бахмутська міська рада am Mittwoch, 18. September 2019

Також у повідомленні додали, що вже подали заявку в Департамент екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації, щоб ті налаштували прибор.

Департамент екології: загрози забруднення повітря озоном та оксидом азоту в Бахмуті немає

(Фото: Вільне радіо. Департамент екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації)

 

Журналістам Вільного радіо в Департаменті екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації підтвердили, що Бахмутська міська рада зверталась до них стосовно прибору. Однак нам пояснили, що прибори не зламані.

“Вони не несправні. Вони просто знаходяться в режимі тестової експлуатації. Це прибори нові, які в Україні ще не були і тому зараз вони проходять період адаптації. На цей момент проходить тестування каналів зв’язку, тестування програмного забезпечення та інше”, — розповів Вільному радіо заступник начальника відділу регуляторної політики та екологічної експертизи управління природно-заповідних територій лісового господарства та регуляторної політики Євген Нестеров.

Він зазначив, що всі данні, які збирають ці вимірювальні моніторингові пости, відправляються до фахівців у Фінляндію, і там вони проводять всі необхідні тести.

Він зазначив, що в Департаменті екології також роблять щомісячне зведення результатів, обробляють інформацію і вже коректні дані надсилають місцевим владам.

Департамент екології: загрози забруднення повітря озоном та оксидом азоту в Бахмуті немає

(Фото: Бахмутська міська рада. Пересувна екологічна лабораторія)

 

Євген Нестеров також зауважив, що час від часу по області їздить мобільна екологічна лабораторія, яка робить виміри.

“Екологічна лабораторія обласна наша виїжджає постійно по всій області. В тому числі і в Бахмуті. Це проводиться постійний моніторинг, їздить і в районні міста. Також буває звернення громадян, вони надсилають це звернення на міську раду, а міська рада звертається до Департаменту екології і приїжджає мобільна лабораторія і проводить досліди”, — додав Євген Нестеров.

Він підкреслив, що наразі нічого жахливого в повітрі ні в Бахмуті, ні в інших містах немає. Тому закликав місцевих жителів не панікувати через цифри вимірювальних приборів.

Нагадаємо, на Донбасі почали моніторити екологічний стан довкілля з січня 2019 року

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: