Депутат з Донецької області не задекларував понад півмільйона


image
Фото: Вільне радіо

Депутат Маріупольської міськради Савелій Вашура надав недостовірні дані в декларації. Про це повідомила прес-служба Національного агентства з запобігання корупції.

Так, чиновник, декларуючи свої статки за 2015 і 2016 роки, не вказав інформацію про свої корпоративні права і вказав доходи, майже на 570 тисяч гривень меньше, від реальних. Тож відповідно до декларації, річний дохід Вашури становить 17 490 гривень.

Крім Савелія Вашура недостовірність у поданні декларацій виявили також у  народного депутата Вадима Новинського та інспектора Головного управління Національної поліції у Київській області  Сергія Земенка.

Зокрема, Новинський не зазначив у деклараціях акції 4 компаній та два приміщення. А Земенко недостовірно вказав дохід у вигляді соціальної допомоги та від продажу транспортного засобу. Крім того, не задекларував власну земельну ділянку площею 1,62 га, орієнтовною вартістю понад 6 млн гривень.  

Тепер агентство передало справи щодо недостовірного декларування в Національну поліцію, Національне антикорупційне бюро та Генеральну прокуратуру.

Зазначимо, декларування недостовірної інформації карається штрафом від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо, очільник Донецької ОДА Олександр Куць досі не подав декларацію про свої статки.

З 22 червня 2018 року президент України підписав наказ про призначення Олександра Куця на пост голови Донецької обласної державної адміністрації. По процедурі Куць повинен був ще перед призначенням на пост оприлюднити свою декларацію, однак досі на сайті НАЗК його звіту про доходи немає. Сам посадовець аргументує таке рішення тим, що він і досі є чинним співробітником Служби безпеки України. Однак на сайті Президента є рішення щодо звільнення Куця з посади керівника управління СБУ в Донецькій та Луганській області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: