image

Депутати проголосували за утворення Бахмутської міської об’єднаної територіальної громади

|
26 Червня 2019

26 червня в рамках децентралізації об’єдналися населені пункти Бахмут, Опитне, Покровське, Іванівське, Зайцеве, Калинове. Відтепер існує Бахмутська об’єднана територіальна громада.  

 

26 червня депутатський корпус підтримав рішення об’єднатись Бахмуту з п’ятьма сільськими радами в рамках децентралізації. На Донеччині утворилася нова Бахмутська об’єднана територіальна громада.

26 червня планують остаточно утворити Бахмутську ОТГ: що зміниться

На засіданні також ліквідували всі селищні ради, які входять до складу Бахмутської ОТГ, а чинних голів сільрад та секретарів сільських рад зробили старостами. Але з приставкою виконуючий(-ча) обов’язки (в.о.), поки не проведуть місцеві вибори 2020 року.

В коментарі Вільному радіо секретар Бахмутської міської ради пояснила, що депутати голосували за створення Бахмутської міської об’єднаної територіальної громади. Тож мер Бахмута Олексій Рева залишається на своїй посаді, та його повноваження поширюються на всю територіальну громаду.

В ОТГ входить 5 старостинських округів, які контролюють 17 населених пунктів:

  • Іванівське округ (села Іванівське, Андріївка, Берхівка, Кліщіївка, селища Хромове) — староста Олена Данько, була секретарем сільської ради;
  • Опитненський округ (селища Опитне, Зеленопілля, Ягідне та село Іванград) — староста Зосим Йорохов, був головою сільської ради;
  • Покровський округ (села Покровське, Нова Кам’янка)староста Марія Ладик, була секретарем сільської ради;
  • Клиновський округ (села Клинове,  Відродження, Мідна Руда) — староста Олена Бончужна, була секретарем сільської ради;
  • Зайцевський округ (села Зайцеве, Вершина, Весела Долина) — староста Олександр Пономаренко, був головою сільської ради.

Всі старости отримують свої повноваження на нових посадах з 27 червня.

Старости Бахмутської ОТГ
Старости Бахмутської ОТГ у повному складі

Журналісти Вільного радіо намагались поспілкуватись з головою ОТГ та старостами під час перерви та після сесії міської ради. Однак, чиновники з журналістами розмовляти відмовились.

Окрім майбутнього старости Опитненського округу Зосима Йорохова. Він розповів, що перша його мета, як старости округа, — притягти більше інвестицій.

“Якщо казати про перші плани, то у зв’язку з тим, що ми об’єднуємося, ми би хотіли розширити інвестиційні надходження в нашу громаду. Тому що ми з нашим бюджетом піднімали великі проекти, такі як екологічні проекти, проект реконструкції п’ятиповерхового житлового будинку за 66 мільйонів. А з нашим бюджетом 13 мільйонів підняти такі проекти невзмозі”, —— розповів Вільному радіо новий староста Опитненського округу Зосим Йорохов.

Він зазначив, що в ОТГ реалізувати ці проекти буде набагато легше.

“У нас достатньо і сил, і можливостей знаходити контакти з містом для того, щоб розвивати нашу громаду”, — додав Йорохов.

Під час засідання Бахмутської ОТГ чоловік попросив мера Бахмута закріпити за кожним округом депутата міськради.

“Чому питання було про депутата, який курує нас? Для того, щоб коли складався новий план соціально-економічного розвитку, наші питання, які нас турбують, були включені до порядку денного та план вже в ОТГ”, — зазначив Зосим Йорохов.

Крім того, староста Опитненського округу зазначив, що до виборів старости округ готовий. Але все залежить від того, коли вони пройдуть.

“Згідно з Конституцією, місцеві вибори мають пройти весною 2020 році. Та якщо зараз призначать місцеві вибори, то необхідно внести зміни в Конституцію. А щоб внести зміни в Конституцію, парламент має бути життєздатним, чого зараз не скажеш. Чи є сенс це робити не знаю. Але якщо вибори і будуть, то це буде, мабуть, не раніше весни 2020 року. А навіщо робити весною, якщо можна провести вибори восени не втручаючись до Конституції”, — наголосив Йорохов.

Докладно про те, що зміниться після створення ОТГ, читайте у нашому окремому великому матеріалі. 

Нагадаємо, Бахмутську ОТГ планували створити вже кілька років. В інтерв’ю Вільному радіо очільник Донецької облдержадміністрації Олександр Куць зазначав, що у них з мером Бахмута було чимало суперечок з цього приводу. Та мер Олексій Рева запевнив, що очільник області помилився. Натомість заявив, що люди, які заважали утворити ОТГ вже не працюють. 

 

Читайте також:

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: