За останні 4 місяці лікарні вторинної та третинної ланки в Донецькій області отримали понад 2 мільярди гривень від держави. Але цих грошей виявилося недостатньо для закриття усіх потреб. Тому з обласного бюджету та бюджетів деяких міст довелося виділи кошти на підтримку лікарів.
Про це директор Департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Володимир Колесник розповів під час колегії.
Так, про недостатнє фінансування прозвітували в 50 з 75 лікарень вторинної та третинної ланки.
“Найбільше це стосується лікарень обласного підпорядкування, які профінансовані НСЗУ на 15% від потреби. Це спеціалізована допомога. Це психіатричні лікарні, протитуберкульозні, шкіряно-венерологічні диспансери, це лікарні, які більш постраждали. Багатопрофільні лікарні навіть в плюсі”, — розповідає директор Департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Володимир Колесник.
Серед таких лікарень найбільший дефіцит мають:
– Соледарська міська лікарня;
– Маріупольська міська лікарня;
– Слов’янська центральна районна лікарня;
– Мар’їнська центральна районна лікарня;
– Мангушська центральна районна лікарня;
– Слов’янська міська лікарня;
– Волноваська лікарня планового лікування;
– Сіверська багатопрофільна лікарня планового лікування.
В ДонОДА зазначають, що проблема в Національній службі здоров’я України — вони не укладають з лікарнями договори за деякими пакетами послуг, а також ставлять низькі тарифи. Нестачі грошей лікарням допомагали покрити з місцевих бюджетів. Також, ще близько 60 мільйонів на дофінансування лікарень позапланово направили з обласного бюджету.
Тож, Володимир Колесник зазначив, що через недостатнє фінансування лікарень до вищої влади вони відправляли кілька звернень, але на них поки не відповідали.
“Проблеми мають системний характер і потребують вирішення на державному рівні. Облдержадміністрація неодноразово зверталася до Міністерства охорони здоров’я України та Кабміну”, — зазначив очільник Департаменту охорони здоров’я ДонОДА.
Тож, Донецька облдержадміністрація знову відправить звернення зі своїми пропозиціями щодо зміни тарифів послуг, щоб цей дефіцит фінансування прибрати.
Нагадаємо, з 1 квітня стартував другий етап медичної реформи. НСЗУ сформували перелік послуг для населення, за які лікарням буде платити держава. Так, в рамках другого етапу реформи лікарням вторинки та третинки Донеччини перерахували вже понад 2 млрд гривень.
Читайте також: