Цьогоріч МінТОТ запустить програму компенсації за зруйноване житло внаслідок бойових дій в Донецькій та Луганській областях. Мешканцям Донбасу виплачуватимуть вартість розбитого помешкання.
Претендувати на компенсацію можуть тільки мешканці з підконтрольної українському уряду території. Про це заявив радник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Артем Саліхов на конференції “ОБСЄ в Україні у 2019 році”, передає МінТОТ.
Зокрема йдеться про компенсацію повної вартості житла, яке пошкодили в бойових діях, та яке визнають не придатним для проживання.
За словами Саліхова, наразі ще опрацьовується низка документів, яка дозволить запустити програму з місцевою владою та обласними ВЦА. Наразі ця програма не працює.
При цьому в бюджеті-2020 заклали 40 мільйонів 200 тисяч гривень на такі виплати.
Радник міністра зазначив, що у міністерства досі немає актуальної інформації про кількість зруйнованого житла, але виділених коштів не вистачить. Тож у МінТОТ будуть шукати міжнародних донорів.
Зазначимо, станом на липень 2019 року на Донеччині були зруйновані понад 13 тисяч будинків. З них більш як тисяча — багатоквартирні. Відновлення одного багатоквартирного будинку в обладміністрації оцінюють у 2 мільярди гривень.
Процедуру отримання компенсації за зруйноване житло кабмін затвердив в липні 2019 року.
Так, Акти на отримання компенсації видаватимуть військово-цивільні адміністрації після обстеження зруйнованого житла.
Щоб отримати компенсацію потрібно подати заяви та документи до спеціально створених Комісій при обласних державних адміністраціях. Саме вони і будуть приймати рішення про надання грошової компенсації. Але таких комісій ще не створили.
Читайте також: