Держава виділила понад 40 млн грн на компенсацію за зруйноване житло на Донбасі, — МінТОТ


image
Фото: Вільне радіо

Цьогоріч МінТОТ запустить програму компенсації за зруйноване житло внаслідок бойових дій в Донецькій та Луганській областях. Мешканцям Донбасу виплачуватимуть вартість розбитого помешкання.  

 

Претендувати на компенсацію можуть тільки мешканці з підконтрольної українському уряду території. Про це заявив радник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Артем Саліхов на конференції “ОБСЄ в Україні у 2019 році”, передає МінТОТ.

Зокрема йдеться про компенсацію повної вартості житла, яке пошкодили в бойових діях, та яке визнають не придатним для проживання. 

За словами Саліхова, наразі ще опрацьовується низка документів, яка дозволить запустити програму з місцевою владою та обласними ВЦА. Наразі ця програма не працює. 

При цьому в бюджеті-2020 заклали 40 мільйонів 200 тисяч гривень на такі виплати. 

Радник міністра зазначив, що у міністерства досі немає актуальної інформації про кількість зруйнованого житла, але виділених коштів не вистачить. Тож у МінТОТ будуть шукати міжнародних донорів. 

Зазначимо, станом на липень 2019 року  на Донеччині були зруйновані понад 13 тисяч будинків. З них більш як тисяча — багатоквартирні. Відновлення одного багатоквартирного будинку в обладміністрації оцінюють у 2 мільярди гривень.

Процедуру отримання компенсації за зруйноване житло кабмін затвердив в липні 2019 року. 

Так, Акти на отримання компенсації видаватимуть військово-цивільні адміністрації після обстеження зруйнованого житла. 

Щоб отримати компенсацію потрібно подати заяви та документи до спеціально створених Комісій при обласних державних адміністраціях. Саме вони і будуть приймати рішення про надання грошової компенсації. Але таких комісій ще не створили.

Читайте також: 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: