Державна — українська

Як і де можна вивчити українську мешканцям північної Донеччини
Зараз посадовці всіх рівнів, офіціанти, перукарі, таксисти, касири тощо мають спілкуватися на роботі державною мовою, або мовою клієнта. Дехто ж просто хоче покращити свій рівень солов'їної. В цьому матеріалі ми розкажемо і покажемо як, де та за скільки можна вивчати українську офлайн та онлайн, якщо ви живете на півночі Донеччини.
Цей текст написаний як цільний матеріал. Але ви можете перейти за рубрикою, яка вас більше цікавить:
1
Розмовні клуби
В Донецькій області регулярно з'являються клуби, де люди можуть збиратися компаніями, щоб вивчати та практикувати свою українську разом. В таких розмовних клубах не вивчають граматику і там немає домашніх завдань, за які ставитимуть оцінки. Люди збираються, щоб практикувати розмовну українську та виправляють помилки один одного. Зазвичай правила таких клубів схожі. Основне: на заняттях говорити лише українською.
Краматорськ
В Краматорську вже кілька років працює український розмовний клуб "Файно". Там людям допомагають розвинути свій розмовний рівень володіння українською. Всі заняття безкоштовні. Розмовний клуб починає курси Української мови з 4 березня. Проводити будуть у двох місцях:
  • Щочетверга з 17:00 до 18:00 в приміщенні БФ "Карітас" по вулиці Південна. 9
  • Щосуботи з 10:00 до 11:00 в майстерні "Разом до Перемоги" по вулиці Героїв України, 10.
Проводять набір і в дитячу групу. Списки формують через Краматорську міську дитячу бібліотеку по вулиці Парковій, 14.

Розмовний клуб "Файно" подекуди проводить виїзні заняття клубу і в інших громадах Донеччини: Званівка, Прилісне, Новгородське тощо. Але наразі про нові поїздки інформації ще немає. Тож ви можете слідкувати за новинами на сторінці "Файно".

Детальніше можна дізнатись за номером телефону: (095) 419-17-15.
Добропілля
Вже понад рік в Добропіллі працює клуб української мови на базі міської бібліотеки. Тут дорослі збираються, щоб удосконалити свій рівень знань української та спілкуватись один з одним рідною мовою. Головна умова клубу — розмовляти можна лише українською, всі інші мови залишаються за дверима.

Зараз цей клуб працює в обмеженому режимі через карантин. Бібліотекарі готові проводити заняття в режимі онлайн через Zoom, але коли набереться достатня кількість людей. Записатись можна за номером: (095) 071-31-53.
Авдіївка
В бібліотеці філії №3 в Авдіївці з кінця січня цього року відкрили україномовний розмовний клуб. Це безкоштовний клуб, в якому готові прийняти дітей, підлітків та дорослих людей різного віку, різних професій. Заняття проходять щочетверга о 16:00 в бібліотеці за адресою вул. Комунальна, 11. Заняття в основному проводять офлайн, але в бібліотеці готові прийняти і учасника з іншого міста, в режимі онлайн. Деталі можна дізнатись за номером телефону: (050) 049-11-54.
2
Репетитори з української мови
Бахмут
Репетиторка Ірина проводить підготовку до ЗНО, ДПА, займається з дітьми з 1 по 11 клас, готова допомогти з граматикою, розвиває розмовний рівень української мови, може підвищити з рівнів В-1 до В2, А1 до А2, С1 до С2. Дівчина проводить заняття як онлайн, так і офлайн. Вартість занять 250 гривень за годину. Контакти репетиторки та деталі дивіться за посиланням.

Оксана з Бахмута навчає дітей з 1 по 11 клас, також готова підготувати до школи, навчити розмовній українській мові, діловому рівню, підготувати до олімпіад, ЗНО, ДПА. Заняття коштують 200 гривень за годину. Контакти репетиторки та деталі дивіться за посиланням.
Костянтинівка
Наталя з Костянтинівки має досвід роботи понад 20 років. Для навчання своїх учнів вона складає індивідуальний план-програму в залежності від характеру, графіку занять тощо. Ціна за годину навчання — 80 гривень. Контакти репетиторки за посиланням.
Слов'янськ
Роман має досвід роботи в школі понад 10 років. Чоловік готовий підвищити рівень учня з найнижчого А1 до найвищого С2. Він проводить спеціалізовані курси, навчає іноземців, допомагає розвити розмовну мову і покращити граматику, допомагає в олімпіадах, готує до ДПА та ЗНО. Ціна за годину навчання 80 гривень. Контакти за посиланням.

Кіра — кандидат філологічних наук, працює за методиками Нової української школи. Вона готова як допомогти дитині із ЗНО та ДПА, так і покращити граматику і підвищити рівень з А1 до С2. Вартість навчання — 80 гривень за годину. Контакти репетиторки за посиланням.
Краматорськ
Вчителька першої категорії з 23-річним стажем роботи в школі та приватному освітньому центрі Ольга бере школярів з 1 по 11 клас, готує до ЗНО, ДПА, готує до олімпіад. Готова прийняти також дорослих, які хочуть підвищити рівень свого володіння мови. Жінка бере 250 гривень за годину. Контакти репетиторки за посиланням.
Анастасія навчається в педагогічному коледжі за спеціальністю "Українська філологія. Викладач української мови та літератури". Дівчина має досвід у підготовці школярів до іспитів, може визначити рівень володіння мовою та допомагає підвищити розмовну мову. Дівчина готова працювати офлайн в Краматорську та Слов'янську. За заняття бере по 100 гривень за годину. Контакти репетиторки за посиланням.
Ірина має досвід навчання 20 років. Але жінка займається лише з учнями 1-6 класів. Її розцінки — 120 гривень за годину. Контакти за посиланням.
Галина — викладачка української мови та літератури, спеціаліст 2 категорії. Стаж роботи понад 10 років. Вона допомагає з контрольними роботами та підвищенням загального рівня знань з цього предмету. Вартість навчання 150 гривень на годину. Контакти репетиторки за посиланням.
Репетиторка Наталя каже, що вона експерт з підготовки до ЗНО; фахівець з ефективного навчання та сертифікований тренер з техніки читання та розвитку пам'яті. Досвід роботи викладачем — більш ніж 20 років. Вона може підготувати дитину до іспитів ДПА та до школи. Навчання коштує 200 гривень за годину. Контакти репетиторки за посиланням.
Покровськ
Репетиторка Віра понад 20 років викладає українську мову та літературу. Жінка займається з дітьми 5-11 класів, готує їх до ДПА та ЗНО. Вартість занять 100 гривень за годину. Контакти викладача за посиланням.
Ліана має досвід роботи понад 15 років. Вона готує учнів 5-9 класів, навчає дітей до школи та ДПА. За годину занять жінка бере 80 грн. Контакти репетиторки за посиланням.
3
Репетитори онлайн
У час технологій деякі люди обирають навчання з репетитором в режимі онлайн. Особливо це стало актуально під час пандемії коронавірусу. Це буває зручно і викладачу, і учню, адже як мінімум, їм не потрібно витрачати час на дорогу один до одного. Згідно з аналізом Вільного радіо, ви можете знайти репетитора онлайн від 50 гривень за годину. Але в середньому ціна за заняття коливається від 200 до 300 гривень. Тож для пошуку репетитора ви можете скористатися будь-якою з цих платформ:
4
Безкоштовне навчання онлайн
Для тих же, хто не хоче або не має змоги найняти персонального репетитора, існують онлайн-платформи, на яких можна підвищити рівень своєї української безкоштовно.
Лайфхаки з української мови
Платформи EdEra та Освіторія створили спільний онлайн-курс з порад-лайфхаків, які допоможуть людині вивчити базис української мови "на пальцях". Цей онлайн курс складається з 16 лекцій. Загалом він розрахований на 5 тижнів по 4 години на тиждень. Але ви можете розподілити час як вам зручно. А по закінченню курсу платформа видає сертифікати. Зареєструватись на курс та дізнатися деталі можна за посиланням.
Є-Мова
На цій платформі всі заняття з української безкоштовні. Тут є курси для людей, хто тільки почав вивчати цю мову та навіть тих, хто вже володіє українською і хоче удосконалити її для "мовної впевненості", до рівня В1. Люди також можуть обрати курс з мовного менеджменту, який розвиває розмовний рівень вчителів та дітей, а також курс тільки для вчителів. Деталі курсу за посиланням.
Тренажер правопису
На цьому ресурсі ви можете розвивати свою українську завдяки великій кількості завдань для самоперевірки. Тут є відеоуроки, онлайн-вправи, а якщо під час завдань вам важко відповісти на якесь питання — то завжди є кнопка "підказка". Детальніше про ресурс за посиланням.
5
Бонус-поради від редакції Вільного радіо
Під час вивчення матеріалу важливо його використовувати на практиці, щоб краще засвоїти знання. Так само і з вивченням мов.
YouYube українською
Ми хочемо порадити спільноту Маніфест, яка збирає авторів україномовного контенту, поширює його та спонукає робити українське. Автори цього проєкту створюють і поступово розширюють перелік україномовних YouTube-каналів за різними категоріями. Тут ви можете знайти співаків, гумористичні канали, інформаційні програми, шоу, спортивні новини, контент про розслідування чи політику, про історію, суспільство, подорожі і відеоблоги. А головне, що всі ці канали — українською, адже знайти україномовні відеоролики у стрічці YouTube зараз важче, ніж російською. Наразі таких каналів понад 2400, але їхня кількість поступово зростає.

Переглянути канали за тематикою можна за посиланням.
Серіали та кіно українською
Вчити українську можна слухаючи її у кіно і фільмах.

Наприклад, можете подивитися україномовний фільм Кіборги. Цей фільм заснований на реальних подіях, які відбувалися під час боїв за Донецький аеропорт. Військових ЗСУ вибивали з аеропорту танками, реактивними системами, гранатометами, артилерією. Але все це вони пережили. Не витримав бетон.

Також, можемо порадити вам серіал Перші Ластівки, який вийшов наприкінці 2019 року. Це драматичний серіал про підлітків, які вирішили пограти в онлайн-квест. Але жарти доводять їх до поганих наслідків, змушуючи робити небезпечні речі.
"Друзі" українською
Ще один серіал знає багато людей з різних країн світу. А деякі українці навіть не можуть уявити собі цей серіал не в українському перекладі. Це серіал Друзі (Friends). З цими голосами українською мовою в 10 сезонах деякі українці буквально виросли.
393
Поділитись публікацією
Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор