Діти без щеплень не зможуть ходити на навчання до школи чи садка


image
Фото: з відкритих джерел

У Міністерстві освіти та науки і Міністерстві охорони здоров’я заявили, що у разі відмови батьків від вакцинації їхньої дитини, до навчання у школі або дитячому садочку малечу не допустять.

 

Про це заявили глави міністерств Уляна Супрун і Лілія Гриневич на прес-конференції в середу, 14 серпня.

“Якщо у дитини немає щеплень і немає медичних протипоказань для щеплень, вона не повинна бути допущеною до школи. У неї повинна бути альтернативна форма навчання. Якщо батьки від цього відмовляються – це їхній вибір. Але їхня дитина не буде допущена до школи”, – зазначила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

 За словами Супрун, згідно статті 15 закону України про захист населення від інфекційних хвороб, дітям, які не були вакциновані за національним календарем щеплень, забороняється відвідувати навчальні заклади.

 Додатково це підтвердив Верховний Суд України.

 “Міністерство освіти і науки теж закликає всіх батьків зробити необхідні щеплення згідно з національним календарем. Якщо Міністерство охорони здоров’я вважає важливим і доцільним дотримання календаря, ми повинні керуватися цими настановами”, – сказала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Вона додала, що батьки дітей, які проти вакцинації, можуть віддати їх на індивідуальне або дистанційне навчання.

Зазначимо, відповідно до норм Конституції, кожен громадянин має право на безкоштовну освіту. Норми щодо відвідування школи прямо не прописані. 

Відповідно до наказу МОН №466, дистанційно навчатися можуть учні, які з будь-яких причин (стан здоров’я, проживання за межею пішохідної доступності до ЗНЗ, надзвичайні ситуації природного або техногенного характеру, воєнний конфлікт, проживання (перебування) за кордоном (для громадян України), на тимчасово окупованій території України або у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, тощо) не можуть відвідувати навчальні заняття в загальноосвітніх навчальних закладах, та які за результатами останнього річного оцінювання навчальних досягнень опанували програмовий матеріал відповідного класу на високому рівні (10, 11, 12 балів).

Читайте також:

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: