Підтримати
Гуртожиток для переселенців з Маріуполя в Дніпрі під час реконструкції у лютому 2024 року
Гуртожиток для переселенців з Маріуполя в Дніпрі під час реконструкції у лютому 2024 року. Фото: Маріупольська міська рада

Бахмутські посадовці почали працювати над проєктом з оновлення гуртожитків у населених пунктах, де найбільше переселенців з Бахмутської громади. У відремонтованих будівлях надаватимуть житло для літніх людей, тих, хто опинився у скрутній ситуації, людей з інвалідністю та іншим соціально незахищеним вихідцям з громади. Щоб претендувати на таке розміщення — необхідно стати на квартирний облік. 

 

Про план оновлення гуртожитків для ВПО розповів керівник військової адміністрації Бахмутської громади Олексій Рева на зустрічі з бахмутянами в Києві, повідомляє журналістка Вільного радіо.

“Стосовно житла та громад, які приймають переселенців — одні гарно [приймають], інші дуже гарно, а хтось каже: “Де ви взялись на наші голови?”. Різні бувають ситуації”, — визнає очільник громади.

Тому бахмутські посадовці хочуть взяти за приклад досвід центру “ЯМаріуполь”, який робить ремонти у старих гуртожитках у різних громадах країни та заселяє в них вимушених переселенців зі своєї громади. 

“Зараз ми вивчаємо проблему [відбудови] та вивчаємо досвід Маріуполя з  реконструкції та по взяттю в оренду гуртожитків університетів та інститутів для того, щоб відремонтувати та надавати житло соціально незахищеним верствам населення з числа бахмутських переселенців”, — говорить Олексій Рева.

Хто зможе претендувати на житло для переселенців у оновлених гуртожитках

Житло надаватимуть літнім людям, тим хто опинився у скрутній ситуації, людям з інвалідністю та іншим соціально незахищеним переселенцям з Бахмутської громади. Це житло не буде власністю переселенців, його надаватимуть в тимчасове користування. Так робить центр “ЯМаріуполь”.  

Точних даних щодо того, де саме оновлюватимуть гуртожитки ще немає. Посадовці ще збирають статистичні дані про ВПО у різних населених пунктах країни. Підбиратимуть обʼєкти там, де найбільше переселенців з Бахмутської громади.

“Це у Дніпропетровській, Вінницькій, Житомирській, Одеській, Київській та Черкаській областях. Найбільше переселенців (з Бахмутської громади, — ред.) у Дніпропетровській області — майже 10 тисяч”, — зазначив очільник ВА.

Спочатку планують знайти будівлю та зробити ремонт в одному гуртожитку, а пізніше розшити цю програму. 

Для того, щоб в перспективі мати можливість переїхати в оновлене житло у своїй громаді — вже зараз необхідно стати на квартирний облік. 

“Для того, що ми це зробили, треба знайти гроші та всім соціально незахищеним людям стати на квартирний облік у тих громадах, де ви зараз знаходитесь”, — наголошує Олексій Рева.

Як стати на квартирний облік

Щоб стати на квартирний облік для громадян, які потребують поліпшення житлових умов, необхідно звернутись у міську, районну чи сільську раду, де ви проживаєте, або у найближчий Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). Центр можна обрати найближчий.

Для довідки:
Щоб знайти потрібний ЦНАП через смартфон, скористайтеся переліком, який побачите та виберіть вашу область і населений пункт. Для комп’ютерів скористайтеся мапою та натисніть на вашу область та зелену позначку ЦНАП. Ви можете переконатись, що зможете встати на квартирний облік зателефонувавши в обраний Центр — номер телефону ви побачите коли натиснете на обраний ЦНАП.

Мапа ЦНАПів в Україні 

Які документи необхідні, щоб стати на квартирний облік

Для реєстрації на квартирний облік необхідно буде подати письмову заяву. Її слід підписати всім повнолітнім членам сім’ї, які проживають разом. Крім цього підготуйте наступні документи:

  1. копія паспорта заявника та всіх членів сім’ї;
  2. копія реєстраційного номера облікової картки платника податків на заявника і всіх членів сім’ї;
  3. довідка з місця роботи / навчання заявника та повнолітніх членів сім’ї;
  4. копія пенсійного посвідчення (за наявності);
  5. довідка з Пенсійного фонду України (для пенсіонерів);
  6. копія довідки про участь в АТО/ООС та повномасштабній війні у лавах Сил оборони ЗСУ (за наявності);
  7. копія посвідчення та нагрудних знаків ветеранів війни;
  8. копії документів, які підтверджують родинний зв’язок членів сім’ї з людиною з інвалідністю, яка дістала її внаслідок війни або участі у бойових діях;
  9. копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та кожного члена родини;
  10. копія довідки, яку видали органи соціального захисту населення для людей, які дістали інвалідності під час Революції Гідності або війні з Росією;
  11. всі вищеперераховані копії подаються за наявності оригіналів документів.

Протягом 30 днів вас мають взяти на облік.

Нагадаємо, посадовці презентували перший проєкт відбудови мікрорайону “Ювілейний” у Бахмуті. На районі планують університет з гуртожитком, ТРЦ з кінотеатром та низькоповерхову забудову з ліфтами навіть у будинках на два поверхи. Почати роботи хочуть одразу після розмінування перших вулиць.


Завантажити ще...