У селищі Гощі на Рівненщині планують створити нове містечко для бахмутян, які через війну втратили дім. Проєкт розробила команда архітекторів Метінвесту за ініціативи влади Бахмута. Спочатку житло для переселенців планували побудувати у Баришівці під Києвом, але не змогли домовитися щодо ділянки та зрештою обрали іншу локацію.
Проєкт містечка для бахмутян у Гощі презентували на заході Rebuild Ukraine у Варшаві 13 листопада 2024 року.
За проєктом, територія поселення охоплюватиме 10 гектарів, на яких зможуть оселитися близько 3 тисяч людей. Загальна площа містечка становитиме 200 тисяч квадратних метрів.
Територію умовно розподілять на райони, подібні до тих, що були у Бахмуті: Район Літака, Цветмет, Забахмутка, Комарівка та Садибна забудова. У кожному з цих районів пропонують облаштувати символічну локацію, яка б нагадувала про рідне місто: Алею троянд, набережну тощо.
А такий вигляд за проєктом матимуть будинки, школа, дитячий садок та амбулаторія.
Проєкт “Сталева мрія Бахмут” реалізується за підтримки офісу Метінвесту, стверджує місцева влада. Ініціативу започаткували після звернення Бахмутської міської ради до офісу, який і розробив концепцію міні-містечка.
З місцевого бюджету на проєкт “Бахмут-Гоща” грошей не виділяли, повідомила Вільному радіо начальниця управління муніципального розвитку Бахмутської міської ради Наталія Отюніна.
Житло для бахмутян розподілятимуть відповідно до Житлового кодексу, який регулює надання житла пільговим категоріям громадян. Крім того, Метінвест як інвестор проєкту може самостійно визначати пріоритетні категорії людей, які матимуть право на отримання житла.
Наприкінці жовтня 2024 року на сторінці Rebuild Ukraine з’явилась інформація про проєкт “Сталева мрія Бахмут-Баришівка”. Він передбачав будівництво містечка для бахмутян у Баришівській громаді на Київщині. Баришівська селищна рада своєю чергою також повідомила про започаткування співпраці між Баришівкою та Бахмутом і презентувала концепцію відбудови нового житлового кварталу для переселенців із Бахмута.
Проєкт передбачав розбудову 12 гектарів на околиці Баришівки. У районі планували поселити до 4 тисяч людей, а будинки мали бути до п’яти поверхів заввишки.
На території також планували додати паркову зону та Алею троянд, яка б мала відтворити дух Бахмута.
Цей проєкт так само розробляв і фінансував офіс Метінвесту. Втім, перейти від планів до конкретних кроків не вийшло — через суперечки щодо земельної ділянки, де мав би розміститися квартал, проєкт згорнули, розповіла начальниця управління муніципального розвитку Бахмутської МВА Наталя Отюніна.
Раніше ми публікували репортаж з презентації першого проєкту відбудови мікрорайону “Ювілейний” зі сталі у Бахмуті. Його безкоштовно розробила команда архітекторів з Метінвесту. Університет з гуртожитком, ТРЦ з кінотеатром, низькоповерхова забудова з ліфтами навіть у будинках на два поверхи — це та ще більше пропонують побудувати в оновленому мікрорайоні.