Створення тимчасових шкіл-пансіонів для дітей з прифронтових областей, сподіваються в МОН, дозволить збільшити частку українських учнів, що мають доступ до офлайн-навчання.
Про це повідомив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий під час презентації “Шкільні укриття: нові правила розподілення коштів”.
Міносвіти планує створення п’яти бордингових шкіл (шкіл-пансіонів) для учнів шкіл з прифронтових регіонів, які через війну не можуть перейти до очного навчання. На облаштування шкіл-пансіонів для дітей інвестори планують виділити по 500 тисяч доларів США. У МОН прагнуть створити як мінімум по одній бординговій школі в кожній з прифронтових областей.
“Йдеться про виїзні очні сесії для дітей зі шкіл, у яких не можна організувати очне навчання. Дуже важливо знаходити регіони, де є безпечні місця. Це можуть бути санаторії, колишні відпочинкові табори для дітей, заклади профтехосвіти або коледжі, які можна перепрофілювати під це тимчасове рішення на період війни”, — зазначив міністр Лісовий.
У МОН наразі вважають, що діти зможуть навчатися в таких школах позмінно. Зміни можуть тривати від тижня і більше. Окрім навчання, в бордингових школах діти зможуть здобути психологічну підтримку та досвід живого спілкування.
Оксен Лісовий також поділився актуальними даними стосовно кількості українських учнів, які здобувають шкільну освіту онлайн — 868 тисяч (243 тисячі з них здобувають освіту з-за кордону). Окрім цього, ще 967 тисяч українських учнів навчаються за змішаним методом.
У МОН кажуть, що цьогоріч прагнуть надати хоча б половині дітей, що навчаються виключно онлайн, можливість хоч частково доєднатися до “живих” занять.
Нагадаємо, поля на Донеччині розміновують за допомогою безпілотної машини GCS-200. Журналісти Вільного радіо вже розповіли, що це за безпілотник та на що він здатен.