Для бахмутян провели акцію-роз’яснення з мінної безпеки (ФОТО)

Діана Шароді
2019-04-04 17:47

image
Фото: Вільне радіо

До Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги у протимінній діяльності в центрі Бахмута провели просвітницьку акцію. Її організаторами виступили представники гуманітарної організації Halo trust.

 

“Сьогодні всесвітній день протимінної діяльності, тому ми тут інформуємо населення про ту небезпеку, яку несуть нерозірвані снаряди і інші вибухонебезпечні предмети. Ми розповідаємо про небезпеку, що необхідно робити, а чого не можна”, — розповідає керівник групи нетехнічного обстеження гуманітарної організації Halo trust Олексій Колесник.

Для бахмутян провели акцію-роз’яснення з мінної безпеки

Три найпростіших дії, якщо бачите підозрілий предмет, волонтери зазначають в усіх роздаткових матеріалах: не підходьте, не торкайтесь, зателефонуйте 101.

Щоб запам’ятали це і діти – їм дарують зошити із інструкцією в малюнках всередині.

Для бахмутян провели акцію-роз’яснення з мінної безпеки

Читайте також: За 2018 рік на Донбасі загинули 28 дітей

Зазначимо, забрудненими вибухонебезпечними предметами вважаються ті території, на яких велись бойові дії, проводились АТО, ООС та інші заходи, які стримували збройну агресію РФ. Тимчасово окуповані території також потребують розмінування. Перелік таких територій поки затверджується Кабінетом Міністрів України.

“На сьогоднішній день в результаті конфлікту в Україні велика кількість мирного населення страждає саме через мінно-вибухові травми. Це вже близько 2000 людей постраждали, саме цивільних. Дуже велика кількість дітей та підлітків. Тому ми намагаємося максимально це попередити”, — додає Олексій Колесник.

Додамо, з початку збройного конфлікту на сході України на мінах підірвалися 1032 українських військових. 228 військовослужбовців врятувати не вдалось.

Наразі Донбас вважається однією з найбільш замінованих територій у світі. Міністерство оборони оприлюднило інтерактивну мапу із позначками небезпечних замінованих зон в Донецькій та Луганській областях. Вона доступна онлайн для всіх охочих та збільшується до конкретних населених пунктів і зон.

Для бахмутян провели акцію-роз’яснення з мінної безпеки

Втім через новий Закон про розмінування сходу України, свою діяльність можуть припинити сотні волонтерів-розмінувальників.

Цей Закон суперечить принципам донорів, які раніше сплачували напряму гуманітарним організаціям. Тепер же їх зобов’язали платити державі.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: