Підтримати
Зображення до посту До 8 років за ґратами за “мінування” школи. За хибні повідомлення про вибухівку каратимуть жорсткіше
Фото: ілюстративне з відкритих джерел

Зміни у законодавстві стосуються псевдомінерів, які повідомляють про вибухівку у будівлях органів влади, школах, лікарнях.  Законодавці сподіваються, що жорсткіше покарання допоможе зменшити кількість таких випадків. 


Відповідний
законопроєкт  вже підписав президент Володимир Зеленський.  Зміни стануть чинними наступного дня після опублікування у виданні Верховної ради. 

Раніше за неправдиве повідомлення про вибухівку передбачалося від 2 до 6 років ув’язнення. А якщо таке повідомлення не перше або призвело до тяжких наслідків, — від 4 до 8.

Тепер від 4 до 8 років за ґратами можна отримати за псевдомінування, якщо мова про будівлі органів державної влади, заклади охорони здоров’я чи освіти. Або про “критично важливі об’єкти інфраструктури”. До цих об’єктів відносять  підприємства, установи та організації, діяльність яких має велике значення для економіки та безпеки населення. Тобто ті, зупинка в роботі яких може негативно вплинути на національну безпеку, навколишнє середовище, життя і здоров’я людей.

“За даними Національної поліції України, за 2019 рік слідчі розпочали досудове розслідування близько 2 тис. кримінальних правопорушень, передбачених статтею 259 Кримінального кодексу України (“завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності”, — ред.), що вдвічі більше, ніж у 2018 році. А з січня до березня 2020 року розпочато 213 кримінальних проваджень за вказаною статтею. При цьому нерідко одночасно повідомляється про мінування десятків об’єктів”, — йдеться на сайті Офісу президента. 

Нагадаємо, псевдомінування не рідкість і на Донеччині. Зокрема, у листопаді 2020-го у судах трьох міст області кілька годин шукали вибухівку після анонімного листа до поліції. 

Читайте також:


Завантажити ще...