Підтверджені випадки COVID-19 на 09.07.2020:

51 224

В Україні
(1327 померли, 23784 одужали)

748

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 258 одужали)

1319

На непідконтрольній Донеччині
(78 померли, 594 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

До кінця квітня місцеві ради Донеччини мають взяти на баланс та почати облаштовувати всі захисні споруди


image
Фото: з відкритих джерел

У Донецькій області налічують 785 захисних споруд, з яких 433 сховища та 355 радіаційних укриттів. Однак, в області досі залишається низький показник інвентаризації  та готовності захисних споруд. До списку міст, які не поспішають перевіряти та тримати на балансі захисні споруди потрапив і Бахмут.

 

Про це на засіданні колегії Донецької обласної державної адміністрації розповів начальник управління організації заходів цивільного захисту Головного управління ДСНС України в Донецькій області Віктор Вітовецький. За його словами найвищі показники інвентаризації у Авдіївці — 100%, Дружківці — 95 %, Покровську — 90%, Лимані — 91 % та  Маріуполь — 88%.

Не поспішають інвентаризувати захисні споруди у Нікольському (40%), Бахмутському (35%) та Покровському районах (24%).

“56% усіх споруд у місті проінвентаризовано. Технічну інвентаризацію неможливо провести на 13 об’єктах. Інвентаризацію захисних споруд у повному обсязі неможливо провести з об’єктивних причин, а саме: захисні споруди знаходяться в багатоквартирних житлових будинках та розділені мешканцями на окремі комори”, — розповів Вільному радіо начальник відділу з питань цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи Бахмутської міської ради Андрій Скляренко.

Очільники міст зазначають, проблема  — у паперових питаннях. Також багато захисних споруд знаходяться на підприємствах, що ліквідуються або визнані банкрутами, зруйновані, в гірничих виробках тощо. Тобто інвентаризувати їх неможливо.

Готовність захисних споруд теж на низькому рівні. Станом на кінець  2018 року в Донецькій області повністю готові лише 10% укриттів, 60%  — обмежено готові та ще 31,3% не готові зовсім. Найбільш інтенсивно захисні споруди готують у Краматорську.  Однак і там показники нижчі за середні по Україні.

Очільник області Олександр Куць доручив місцевій владі вирішити питання інвентаризації та готовності захисних споруд.

“Це стосується всіх, не тільки тих, кого зараз підняли і запитали. Крайній термін –  30 квітня”  — зазначив Куць.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: