22 червня активніші були окупанти в Луганській області. Вони гатили по бійцях ЗСУ великокаліберними мінами. Та дісталося і військовим, які служать на лінії розмежування на Донеччині. Їм довелося укриватись від мін різних калібрів, гранат та куль стрілецької зброї. На яких напрямках було неспокійно — читайте в матеріалі.
Найгарячіше було на Луганському напрямку. Про це повідомляє пресцентр Міністерства оборони України.
Там біля Оріхового на позиції Об’єднаних сил з боку тимчасово окупованої території летіли артилерійські снаряди калібру 122 мм та мінометні міни калібру 120 мм.
Десятки мін великого калібру летіли також в напрямку Новозванівки, а біля хутора Вільного крім 120 калібру розривалися ще й міни 82 калібру.
Під мінометним вогнем з цих же калібрів опинилися й військові ЗСУ біля Катеринівки та Новгородського. Такі обстріли супроводжувалися ще й стріляниною з гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. З цієї незабороненої зброї бойовики вгатили ще й позиціях українських військових біля Попасної.
На Донеччині ж в понеділок було відносно спокійніше. Тут з мінометів калібру 82 та 120 мм бойовики гатили по позиціях ЗСУ неподалік Павлополя та Новомихайлівки. А в районі Широкиного в бік бійців ЗСУ окупанти випустили 152 мм ракету протитанкового ракетного комплексу “Корнет”. Одна з ракет влучила у щоглу, на якій стояла камера спостерігачів міжнародної місії ОБСЄ. Від потрапляння ракети обладнання камери вийшло з ладу.
Також, в районі Старогнатівки та на передмісті Мар’їнки лунали розриви гранатометних снарядів, черги з кулеметів і стрілецької зброї.
Загалом 22 червня окупанти стріляли 16 разів. В Міноборони України повідомляють, що окупанти поранили одного військового ЗСУ.
На атаки окупантів українські бійці відповідали стріляниною.
Від початку 23 червня окупанти вели себе тихо.
Нагадаємо, впродовж вихідних окупанти значно наростили кількість обстрілів та загострили ситуацію. Вони гатили авіаційними ракетами, керованими ракетами, з артилерії, мінометів. Снаряди падали й на подвір’я житлових будинків.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.