Розробники вирішили поєднати дані з супутників NASA та повідомлення очевидців. Усе — щоб рятувальники могли швидше реагувати, а люди — вчасно евакуюватися з небезпечних ділянок.
Команда проєкту Don’tBurn розробила сайт, де можна побачити інформацію про пожежі за останні 5 років та ситуацію зараз. Усе нанесено на інтерактивну мапу, де можна обрати свій населений пункт.
Дані беруть з супутників NASA, також вносити їх можуть самі жителі. Планується, що для цього буде чат-бот у Телеграмі. Тобто люди зможуть отримувати оперативну інформацію про пожежі в їхньому регіоні та повідомити, якщо десь є загоряння. Та головна ціль — щоб ці дані швидко потрапляли в ОДА та управління ДСНС.
Зараз платформа працює в тестовому режимі, а вже у квітні її хочуть використовувати повноцінно. Поки що на Донбасі, в майбутньому — в інших регіонах.
Розробники вказують, що під час гасіння масштабних лісових пожеж на Луганщині саме неефективна система моніторингу та реагування призвела до значних втрат. Нагадаємо, у 2020 році на Луганщині двічі спалахнули масштабні лісові пожежі. Горіли як прифронтові райони, так і селища поблизу нинішнього областного центра — Сєвєродонецька. Вогонь перекинувся з лісів на житлові будинки. У липні загинули 3 людей, у вересні — вже 11. Горів навіть пункт пропуску “Станиця Луганська”, у прифронті від вогню детонували снаряди. Причини тимчасова слідча комісія з’ясовує досі. Розглядали версії підпалу, обстрілів з непідконтрольних територій. Також з’ясовують, чому не всюди на виклики реагували рятувальники.
Загалом у 2020 році на всій території України було майже 80 тисяч пожеж.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.