в Україну повернули з Росії дівчину підлітка
Повернення дитини з окупації. Ілюстративне фото: Мінреінтеграції

Громадська організація “Донбас SOS” допомогла дівчині з тимчасово окупованої частини Донеччини оформити документи для вступу у вищий навчальний заклад. Нині їй 18 та останні 10 років вона проживала у місті, яке потрапило до окупації до ще у 2014 році.

 

Про це повідомили у пресслужбі ГО “Донбас SOS”.

Родина дівчини не виїхала на підконтрольну територію раніше, адже не могла покинути літню бабусю, якій було потрібне піклування, додають у громадській організації. Окрім цього, сім’я не очікувала, що окупація її міста затягнеться.

Протягом останніх трьох років дівчина навчалася одночасно у двох школах: відвідувала власну в окупації, а також дистанційно здобувала освіту в навчальному закладі в Слов’янську. Останнє їй потрібно було для вивчення української мови, літератури та історії, аби мати змогу навчатися у виші на підконтрольній території. Плани щодо переїзду родині доводилося приховувати.

“Звісно, попереджали і її, що не все треба казати стороннім людям. Радили, як поводитися в школі. Бо казати в нас щось “таке” було дуже небезпечно… Тож краще мовчати, якщо хочеш жити. Наші діти змалечку привчалися, що є якась правда, яку казати не треба. По-іншому ніяк”, — додала мати дівчини.

Аби потрапити на Чернівців, де знаходиться обраний вступницею ЗВО, їй із мамою довелося їхати до Москви (прийнявши російське громадянство, аби проблем при проїзді не було), а далі — через Естонію, Латвію, Литву та Польщу до Львова. Дівчина успішно вступила на бюджет та навчається на перекладачку з англійської та інших іноземних мов.

“Раніше не було сенсу їхати, ми чекали, поки донька закінчить школу, потім — поки вступить. За новими правилами вона мала право вступати за співбесідою онлайн… Чоловік залишився там [в окупації], а ми тепер тут [у Чернівцях] вдвох. Сподіваємося, може закінчиться війна, і ми будемо їздити “в гості” додому коротшими шляхами — просто по території України. Ми так про це мріємо…”, — каже мама дівчини.

ГО “Донбас SOS” допомогла дівчині з оформленням документів та проходженням вступної кампанії. Організація підтримує людей на тимчасово окупованих територій, звернутися до неї можна за гарячою лінією:

  • +38 (080) 03-09-110

Нагадаємо, у Мін’юсті заявили, що деякі люди, що взяли російський паспорт в окупації, зможуть уникнути покарання на підконтрольній території. Йдеться про тих людей, яким довелося прийняти громадянство країни-агресорки під примусом або через страх за своє життя.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...