На Донеччині перевіряють на коронавірус дитину
Рятувальники знезаражують територію церкви, куди ходила загибла від коронавірусу пенсіонерка. Житомирська область. Фото: ДСНС

Донеччина — єдина область, яка не має свого обладнання для перевірки аналізів на коронавірус. Зараз їх доводиться відправляти в Київ. Щоб це виправити — обладнання закуплять найближчим часом. Де вже закупили експрес-тести, як підготована лікарня в Костянтинівці та що відомо про епідеміологічний стан на 13 березня — читайте в матеріалі. 

 

“Враховуючи те, що наразі в ДУ «Донецькій обласний лабораторний центр МОЗ України» відсутнє лабораторне обладнання для проведення ПЛР-діагностики вірусних повітряно-крапельних інфекцій, зокрема COVID-19, Донецькою ОДА прийнято рішення про термінове фінансування закупівлі ампліфікатору задля проведення діагностики COVID-19 в режимі реального часу на місці”, — повідомляє прес-служба ДонОДА.

Донеччина купить ампліфікатор
Приклад ампліфікатора на одній з онлайн-платформ продажу

 

Обладнання буде знаходитись безпосередньо в лабораторному центрі.

Зараз лише Краматорське “Дитяче територіальне медичне об”єднання” купило 1 експрес-тест на виявлення ознак вірусу.

Аналізи в лабораторний центр будуть направляти з Мирноградської інфекційної лікарні,  Маріупольських міської лікарні №4 і лікарні швидкої допомоги, а також Костянтинівської інфекційної лікарні. Саме вони визначені точками обстеження для тих, у кого є підозра на коронавірус. 

“У нас є апарати штучної вентиляції легень, у нас отримані кілька видів кисневих концентраторів, в достатньо великій кількості ми отримали медичні маски.отримані комплекти дитячі та дорослі мішечки Амбу (медичне обладнання для штучної вентиляції легень, – ред.), інфузомати кількох модифікацій”, — розповіла лікарка-інфекціоністка Костянтинівської інфекційної лікарні Оксана Нєрушева в коментарі UA:Донбас. 

на донеччині закупили медичні маски
Коробки з медичними масками та обладнанням в Костянтинівській інфекційній лікарні
обладнання для лікування коронавірусу на Донеччині
Датчик для визначення кількості кисню в легенях в Костянтинівській інфекційній лікарні

Це обладнання мають ще розподілити на інші лікарні для прийому людей з підозрою на коронавірус.

Додамо, в Костянтинівській інфекційній лікарні вже перевірили 3 людей з підозрою на вірус. Діагноз ні у кого не підтвердився. 13 березня в лікарню привезли першу дитину з симптомами вірусного захворювання. 

“Відпочивала в Єгипті. Станом на вчора температура тіла була висока, кашель. Біологічні матеріали вже відібрані та будуть направлені до лабораторії Києва, щоб або підтвердити або спростувати захворювання коронавірусом”, — розповів заступник директора департаменту охорони здоров’я ДонОДА Олександр Педенко.

Для довідки:
Коронавірус (COVID-19)  — це респіраторний вірус, який вперше зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Він передається  повітряно-крапельним шляхом від людини до людини та може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини: деякі люди мають легкі симптоми, інші — тяжко хворіють. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям. Серед померлих багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями. Найпоширеніші симптоми коронавірусної інфекції  — головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках — діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний (тобто безсимптомний) період триває від 2 днів до 2 тижнів. Наразі специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує. 

Станом на ранок 13 березня у світі зареєстровано 128 343 випадки захворювання COVID-19, з них 68 324 (53,2%) людей одужали. За межами Китаю зафіксовано 47 411 випадків у 116 країнах/територіях/регіонах. В Україні зареєстровано 3 лабораторно підтверджених випадки COVID-19. В Чернівецькій області –  два випадки та в Житомирській — один. Один випадок став смертельним. Померла 71-річна пенсіонерка. Вона була в Польщі, де підхопила вірус, та не звернулась до лікаря через погане самопочуття.

 

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів оголосив в Україні тритижневий карантин. Згідно з постановою уряду, всі заклади освіти мають закрити, а також скасувати масові заходи, де беруть участь понад 200 людей. 

Через карантин на КПВВ в Донецькій та Луганській областях медики перевіряють температуру у всіх перетинаючих. В разі, якщо лікарі знаходять симптоми коронавірусу у людей, які проживають на непідконтрольній території, їх евакуюють до лікарні. Якщо ж ймовірно інфікована людина має реєстрацію на ТОТ, — її розвертають назад. Зараз обговорюється варіант взагалі не пропускати мешканців ОРДЛО на підконтрольну територію України. 

Крім того, через карантин перенесли пробне ЗНО

А з 15 березня закривають кордони для іноземців. Тобто прилетіти в Україну з паспортом громадянина іншої держави не можна буде. Такі заходи діятимуть на час карантину. 

 

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...