Підтверджені випадки COVID-19 на 28.05.2020:

22 382

В Україні
(669 померли, 8439 одужали)

158

На підконтрольній Донеччині
(4 померли, 85 одужали)

469

На непідконтрольній Донеччині
(15 померли, 111 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Донецька ОДА просить НАБУ розслідувати ситуацію з “бебі-боксами”

admin
2018-09-03 16:00

image

Донецька обласна державна адміністрація не виконала рекомендацію Міністерства соціальної політики укласти угоду з ЮНОПС (управління організації Об’єднаних націй з обслуговування проектів) про закупівлю “пакунків малюка” для новонароджених. Чиновники звернулись до Національного антикорупційного бюро з проханням провести розслідування щодо організації процедури закупівель.

Про це повідомляє видання “Дзеркало тижня”, посилаючись на власні джерела.
“На 30 серпня договори з ЮНОПС підписали 22 ОДА, триває тиск на Луганську і Івано-Франківську області. Донецька ОДА, відкинувши договір, написала заяву в НАБУ”, – йдеться в матеріалі “Бебі-бокси Пандори”.

З 1 вересня кожній породіллі при виписці з пологового будинку мали б видавати так званий “бебі-бокс” з речами першої необхідності для малюка – це одяг, підгузки, засоби гігієни. Вартість кожного – 5 тисяч гривень. Про це наприкінці травня 2018 року заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Відповідно до постанови Кабміна №512 від 20.06.2018 року профінансувати цю ініціативу мали б місцеві бюджети за рахунок субвенції з Держбюджету на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим та інвалідам.

Згодом у проекту з’явився спонсор і був зареєстрований договір міжнародної допомоги в рамках Меморандуму України з ООН. Вартість – 25 мільйонів доларів, термін реалізації – два роки, пише видання. Донором проекту зазначені Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС). Мова йшла про співфінансування – частину коштів мали вилучити з субвенції, частину – надати ЮНОПС. Але згідно з договорами, які оприлюднило “Дзеркало тижня”, навпаки, департаменти ОДА мають перерахувати кошти ЮНОПС. ЮНОПС же сформує “пакунок малюка” за затвердженим Мінсоцполітики списком та доставить на склади за 4,5% комісії. За інформацією видання, частину “бебі-боксів” за такою схемою вже закупили.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: