Міжнародна організація з гуманітарного розмінування HALO Trust склала перелік найбільш замінованих районів Донеччини. Роботи організації там тривають.
Про це заявив заступник голови Донецької облдержадміністрації Вадим Філашкін під час зустрічі з представниками міжнародних організацій з гуманітарного розмінування HALO Trust та FSD — швейцарського фонду з протимінної діяльності.
В перелік увійшли земельні ділянки Волноваського, Мар’їнського, Ясинуватського районів, а також міст Авдіївка і Маріуполь.
“Залишаються забрудненими деякі ділянки місцевості, які були звільнені від незаконних збройних формувань. Наявність мін і вибухонебезпечних предметів впливає на вільне і безпечне пересування людей в охоплених конфліктом районах області та унеможливлює обробку сільськогосподарських земель, паїв, тощо”, — каже Вадим Філашкін.
Зазначимо, HALO Trust та FSD — це організації гуманітарного розмінування. Вони вже очистили від вибухонебезпечних предметів ділянки землі Слов’янської міської ради, Миколаївської ОТГ, Криволуцької, Рай-Олександрівської, Новолуганської, Андріївської та Райгородської сільських та селищних рад.
Нагадаємо, території Донбасу вважаються найбільш замінованими місцями не тільки в Україні, але й у світі. Через війну на сході, у Донецькій та Луганській областях знаходиться незлічена кількість вибухонебезпечних предметів. Так, нерідко трапляються випадки, коли мирні мешканці підриваються на вибухівці. Так, 18 січня СММ ОБСЄ повідомила: на невідомому вибуховому пристрої поблизу тимчасово окупованої Паньківки на Луганщині підірвався 50-річний чоловік, який вимушений був повзти 150 метрів, аби покликати на допомогу. Іноді цивільні на Донбасі травмуються через власну необережність. Наприклад, у тимчасово окупованому Міусинську Луганської області підліток постраждав від вибуху боєприпасу, який приніс з вулиці. До цього подібна ситуація сталася в селі Шевченко. Там чоловік підірвався на боєприпасах у себе вдома. Він знайшов вибухонебезпечні предмети. Один з них вибухнув. 24-річний чоловік загинув на місці.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.