Міністерство охорони здоров’я анонсувало, що з 2020 року в Донецькій області розпочнеться етап другої ланки медичної реформи, або “госпітальний” етап. В області запевняють — розпочнуть вчасно.
Про це в ефірі програми “Тема дня” медіа-ресурсу “UA:Донбас” повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Юрій Узун.
“Кожний заклад автономізується, стає не закладом, а комунальним неприбутковим підприємством. Воно заключає договір напряму з НСЗУ — Службою здоров’я України і отримує гроші від цього підприємства, від цього закладу за лікування пацієнта. Тобто, не за кількість, а за якість”, — розповідає Юрій Узун.
За словами Юрія Узуна, серйозних проблем з нестачею медикаментів на Донеччині немає. Однак, він відзначає, що в рамках другого етапу реформи хочуть, щоб жителі регіону все ж витрачали менше коштів на препарати в аптеках і більше отримували в медичних установах.
“Будемо сподіватися, що коли буде другий етап реформи, це питання якось урегулюється”, — каже він.
Юрій Узун також стверджує, що другий етап медичної реформи буде набагато складнішим та дорожчим за перший.
“За нашими попередніми підрахунками, для того, щоб у повній мірі почати старт реформи госпітального етапу, треба тільки по обласних установах близько 180 млн гривень”, — повідомляє директор Департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації.
Він зізнався, що Донеччині та Луганщині не заважала б державна фінансова підтримка. Тим не менш, задачу поки що планують реалізовувати хоча б частково.
Нагадаємо, за результатами першого етапу медичної реформи значно підвищилася заробітна плата лікарів. Так, в Бахмуті педіатр з оптимальною кількістю укладених декларацій отримає 18 767 гривень зарплатні, хоча раніше вона складала близько 8 тисяч гривень.
Читайте також: