Підтверджені випадки COVID-19 на 28.05.2020:

22 382

В Україні
(669 померли, 8439 одужали)

158

На підконтрольній Донеччині
(4 померли, 85 одужали)

469

На непідконтрольній Донеччині
(15 померли, 111 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

“Другий етап медичної реформи буде складнішим та дорожчим за перший”, — Узун


image
Фото з вільних джерел

Міністерство охорони здоров’я анонсувало, що з 2020 року в Донецькій області розпочнеться етап другої ланки медичної реформи, або “госпітальний” етап. В області запевняють — розпочнуть вчасно. 

 

Про це в ефірі програми “Тема дня” медіа-ресурсу “UA:Донбас” повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Юрій Узун.

“Кожний заклад автономізується, стає не закладом, а комунальним неприбутковим підприємством. Воно заключає договір напряму з НСЗУ Службою здоров’я України і отримує гроші від цього підприємства, від цього закладу за лікування пацієнта. Тобто, не за кількість, а за якість”, розповідає Юрій Узун.

За словами Юрія Узуна, серйозних проблем з нестачею медикаментів на Донеччині немає. Однак, він відзначає, що в рамках другого етапу реформи хочуть, щоб жителі регіону все ж витрачали менше коштів на препарати в аптеках і більше отримували в медичних установах.

“Будемо сподіватися, що коли буде другий етап реформи, це питання якось урегулюється”, каже він.

Юрій Узун також стверджує, що другий етап медичної реформи буде набагато складнішим та дорожчим за перший.

“За нашими попередніми підрахунками, для того, щоб у повній мірі почати старт реформи госпітального етапу, треба тільки по обласних установах близько 180 млн гривень”, повідомляє директор Департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації.

Він зізнався, що Донеччині та Луганщині не заважала б державна фінансова підтримка. Тим не менш, задачу поки що планують реалізовувати хоча б частково.

Нагадаємо, за результатами першого етапу медичної реформи значно підвищилася заробітна плата лікарів. Так, в Бахмуті педіатр з оптимальною кількістю укладених декларацій отримає 18 767 гривень зарплатні, хоча раніше вона складала близько 8 тисяч гривень.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: