Біло-зелену лавочку вже можна побачити біля офісу фонду “Ізоляція”. Збирати матеріал для неї допомагали соледарські школярі.
Лавку з кришечок виготовили в Одесі. На її створення пішло близько 40 кг пластика, розповідає Вільному радіо керівник компанії “Дорогоцінний пластик Україна” Євген Хлебніков.
“У нас в Одесі є пункт прийому пластикових відходів. Такий соціальний пункт, куди люди самі приносять пластик та віддають на переробку. І там в тому числі є кришечки, флакони, одноразовий посуд, різний пластик, який ми приймаємо. І ми відсортовуємо і маємо матеріал для створення таких гарних речей”, — каже Євген Хлебніков.
До створення лавочки доклалися й учні Соледарської школи №13, каже заступниця директора закладу Наталя Тищук.
“Ми оголосили про цей проєкт у школі, й діти приносили кришечки. Вдалося зібрати цілий великий пакет з магазину та коробку”, — говорить освітянка.
Над лавочкою працювали кілька майстрів, зазначає керівник компанії. Листи для споруди плавили на спеціальному апараті, який винайшов сам Хлебніков.
“Був створений металевий каркас за кресленнями. Паралельно із цим плавилися пластикові листи з подрібнених відсортованих кришечок. Потім я порізав ці листи на ламелі, обробив фрезером, а потім разом із помічником ми вже прикручували ламелі до металевого каркаса”, — розповідає винахідник.
Він запевняє: лавочка антивандальна та здатна витримати чималу вагу.
“По розмірах вона розрахована на трьох-чотирьох людей. Але якщо на неї втиснуться шестеро, вона теж без проблем витримає. Якщо на ній троє будуть танцювати — з нею теж нічого не станеться. Це ж місто, можуть бути різні ситуації. Тож вона вандалостійка”, — зазначає Євген Хлебніков.
Подібні лавочки коштують від 15 до 30 тисяч гривень. В Соледар одну з таких придбали на замовлення фонду “Ізоляція”.
“Вони звернулися до нас з проханням зробити щось цікаве, що розкаже людям, що пластик — це не є сміття, що в нього може бути друге життя”, — говорить керівник компанії “Дорогоцінний пластик Україна”.
У фонді “Ізоляція” додають, що біля лавочки можна “впіймати” безкоштовний інтернет. Пароль до нього є на одній з пластикових “дощок”.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.