Дружина загиблого АТОвця подала позов проти Росії

2018-09-26 19:22

image
Фото: з відкритих джерел

Український військовий загинув на Донбасі, в бою проти збройних формувань РФ. Вдова загиблого хоче отримати від Кремля грошову компенсацію за втрату чоловіка.

 

Жінка подала позов в Хмельницький міськрайонний суд. Про це повідомляє сайт Судова влада України.

Зазначимо, що у 2017 році суд встановив обставини смерті бійця.

Чоловік виконував свої службові обов’язки біля населеного пункту Шахтарськ у Донецькій області.

Військовослужбовець за розпорядженням Адміністрації Державної прикордонної служби України перебував у складі маневреної групи, виконував завдання з посилення охорони державного  кордону на ділянках з Російською Федерацією в Донецькій області. Він був водієм БТР-80.

У липні 2014 року, під час виконання бойового завдання (евакуації поранених із зони бойових дій), БТР чоловіка підірвався на фугасі російських формувань. Внаслідок вибуху він загинув, ще 8 бійців – отримали поранення.

Жінка вказує, що факт військової агресії Російської Федерації проти України є загальновідомим. Тож саме Російська Федерація повинна нести відповідальність за військові дії, в результаті яких гинуть українці. І саме з цієї країни слід стягнути моральну шкоду на її користь. Вдова визначила для себе 60 тисяч євро компенсації.

Жінка загиблого військового залишилась із малолітньою донькою.

Зазначимо, що Хмельницький міськрайонний суд за територіальною ознакою, не може розглядати позов проти іншої держави і тим паче виносити рішення про виплату компенсацій. Подібні справи розглядають міжнародні суди. Наприклад, Європейський суд з прав людини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: