Підтверджені випадки COVID-19 на 30.05.2020:

23 204

В Україні
(696 померли, 9311 одужали)

160

На підконтрольній Донеччині
(4 померли, 90 одужали)

532

На непідконтрольній Донеччині
(18 померли, 134 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Друзі Порошенка наживаються на “оборонці” України, – розслідування ЗМІ


image
Фото з відкритих джерел

Головними фігурантами схеми розслідувачі називають заступника секретаря РНБО Олега Гладковського (друга Петра Порошенка), його сина Ігоря Гладковського та друзів Ігоря — Віталія Жукова і Андрія Рогозу.

 

Журналісти “Наших грошей” два роки збирали матеріали, щоб показати всю схему відмиву грошей у оборонній сфері. Восени вони отримали анонімний лист, в якому були переписки фігурантів контрабандної оборонної схеми та документи, які підтверджували “відкати”. Після ретельної перевірки, BIHUS info підготували велике розслідування.

Після початку війни з Росією, виявилося, що  українська військова техніка потребує модернізації. Ремонтом займаються заводи концерну Укроборонпром і очевидно, що для цього потрібні запчастини. Тоді в України з’явилася гостра необхідність змінити постачальника деталей для військової техніки, оскільки на той час 35% усіх деталей нам постачала Росія.

Вже наприкінці 2014 року УкрОборонПром повідомив, що Україна на 70% забезпечує себе запчастинами.

Контрабанда в оборонній сфері України
(Фото: “Наші гроші”)

“Український оборонний комплекс був дуже тісно пов’язаний з постачанням комплектуючих з Російською Федерацією. І вони думали нас поставити на коліна. Ми розробили буквально з коліс програму імпортозаміщення, яка позбавляє нашу “оборонку” будь-якої, навіть мінімальною залежності, поставки комплектуючих з Росії” — зазначав Президент Петро Порошенко.

Але, за даними розслідування, попри заяви Президента і представників Укроборонпрому, заводи тоннами закуповували контрабандні запчастини з Росії. В схемі, за даними журналістів, задіяні найвищі посадовці держави.

Контрабанда в оборонній сфері України
(Фото: “Наші гроші”)

Ігор Гладковський та Віталій Жуков були друзями. Гладковський-молодший, Жуков та Рогоза однаково інвестували у закупівлю контрабандних деталей. Бізнес цієї трійці сформувався на продажі по завищеним цінам деталей та запчастин для Укроборонпрому.

Контрабанда проходила через фіктивні фірми. Одна з таких —  “Оптимумспецдеталь”, вона отримала від державних заводів близько ста мільйонів гривень. Запчастини, які поставляла “Оптимумспецдеталь”, в основному були контрабандою.

У цих закупівлях фігурують такі міста як Москва, Санкт-Петербург, Челябінськ, Белгород. Андрій Рогоза їздить на кордон та спілкується з контрабандистами. Однак якість контрабандних деталей зовсім не відповідала своїй ціні.

Контрабанда в оборонній сфері України
(Фото: “Наші гроші”)

“Оптимумспецдеталь” ніколи не була виробником запчастин, за документами вона була постачальником, який купує у інших посередників. У кінці цієї схеми — фірми-одноденки. Саме через них державні гроші виводили в готівку. І ніяких запчастин вони не виробляли. До списку таких компаній потрапила навіть “Ленінська кузня” Петра Порошенка. Крім того, ці компанії мали фіктивних властинків.

“Попросили, щоб я зареєструвалась і обіцяли виплачувати в місяць десь тисячу гривень” — розповідає журналістам “Наших грошей” підставна властиця фіктивної фірми Олена Сірик.

Операційно управляв цим бізнесом Андрій Рогоза, а Віталій Жуков вирішував організаційні питання.

Журналісти впевнені, Укроборонпром був не жертвою, а учасником контрабандних махінацій.

Але це не все. Розслідувачі знайшли дані про те, що учасники схеми також продавали оборонним заводам деталі, вкрадені в української армії.

Зазначимо, за даними розслідування, “Оптимумспецдеталь” отримала від заводів майже 100 млн гривень. Через ще одну фірму “Ренал” виручили 85 мільйонів, а через завод Петра Порошенка “Ленінська кузня” прогнали ще майже 71 млн гривень від Київського бронетанкового заводу. Загалом від Укроборонпрому трійця разом з Гладковським-батьком отримали щонайменше 250 млн. грн.

Цих звинувачень Олег Гладковський не визнає.

Леся Іванова: Ви взагалі знаєте, хто такий Віталій Жуков?

Олег Гладковський: Я Вам відповів вже, Ви третій раз питаєте..

Леся Іванова: А Ви знаете фірму Оптимумспецдеталь?

Олег Гладковський: Не знаю.

Леся Іванова: Ви впевнені?

Олег Гладковський: Я впевнений.

Однак розслідувачі запевняють, що можуть довести зворотнє. Саме цьому буде присвячена наступна серія розслідування, яку випустять за тиждень. Всього їх буде чотири.

Друзі Президента крадуть на оборонці (секретні переписки)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: