У неділю на лінії розмежування відкритий лише пункт пропуску “Станиця Луганська”. Щодня тут пропускають понад 3 тисячі пішоходів. Завтра також налагодиться тимчасовий пропуск на Донеччині. Там можна проїхати на особистому транспорті.
Контрольний пункт “Станиця Луганська” працює за осіннім графіком з 7 ранку до 18:30, але на непідконтрольну територію після 6 вечора не пропускатимуть.
КПВВ “Новотроїцьке”, що на Донеччині, відкривається лише в понеділок і п’ятницю. В ці дні окупанти розблоковують свій блокпост “Оленівка”. Українські прикордонники зі свого боку готові пропускати з 07:00 до 18:30 кожного дня. Бойовики ж відкривають свій пост з 9:00 до 18:00 двічі на тиждень.
Варто зазначити, що пропуск на цій ділянці обмежений через вимоги, які висувають бойовики. Зокрема, тим, хто слідує на підконтрольну частину України, треба мати прописку на цій території, а у зворотному напрямку можна пройти лише після внесення у списки т.з. “Міжвідомчого оперативного штабу”.
Перевірити чи є ви в списках на перетин в бік непідконтрольної території можна за телефонами 068 669 08 13 та 066 185 97 86 (ці номери надали в Донецькій облдержадміністрації).
КПВВ “Мар’їнка” працює, але тут пропускають лише після підтвердження бойовиків.
Контрольні пункти “Майорське” та “Гнутове” наразі закриті з обох боків.
Зазначимо, люди, яких пропустили на вільну від окупантів територію, мають активувати додаток “Дій вдома” та піти на двотижневу самоізоляцію. Однак для встановлення застосунку потрібен сучасний смартфон, тобто на пристрій із застарілою версією Android або кнопковий телефон сервіс завантажити не вийде. Як пишуть монітори БФ “Право на захист”, проблема із завантаженням державного додатку залишається однією з найсерйозніших для тих, хто перетинає лінію розмежування.
Також, якщо самоізолюватися неможливо, є варіант поїхати на обсервацію до медзакладу. На Донеччині такий є в смт Гостре під Селидовим. Перебування та харчування там безкоштовні. В цій лікарні одразу роблять ПЛР-тест, і якщо його результат буде негативним, людина може вийти з самоізоляції.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.