Дві смужки — значить, хворий. В Україні з’явились нові швидкі тести на COVID-19, але зробити їх поки що можна лише у столиці


image
Фото: скріншот відео ВІкторії Ілінської

Зробити  такий експрес-тест пропонують  у приватних лабораторіях “Сінево”. Результат можна отримати вже за 15 хвилин. Точність обіцяють не менше 97%. 

 

Про це Вільному радіо розповіла керівниця з комунікації “Сінево” Вікторія Ілінська. За її словами, головна перевага таких тестів у тому, що результат не треба чекати одну-дві доби. Що дозволяє перевірити велику кількість людей за короткий проміжок часу. 

“Австрійські тести, з якими ми працюємо, мають точність 97,3%. За точністю вони відповідають ПЛР-тестам і значно точніші за експрес-тести, які були кілька місяців тому. Як і ПЛР, це саме тест на антиген, який знаходить конкретно сам вірус, його РНК, а не антитіла до нього. Тому дозволяє виявити хворобу на ранніх строках”, — каже представниця компанії. 

Коштує таке дослідження 800 гривень (для порівняння, у цій мережі лабораторій ПЛР-тест вартує 990 гривень, в інших лабораторіях є і вищі ціни). Для нього беруть мазок зі слизової носа. Сам тест дещо схожий на вигляд на тест на вагітність. Одна смужка позначає негативний результат, дві — позитивний. Зробити тест можна в усіх лабораторіях “Сінево” в Києві. Найближчим часом планують запустити таке тестування в інших містах України. 

“Такі тести не потребують додаткової кваліфікації персоналу або додаткового обладнання, тому вони є зручними і підходять для масового тестування”, — каже Вікторія Ільїнська. 

Додамо, щоб закінчити самоізоляцію, поки що треба надати негативний результат саме ПЛР-тесту від лабораторії, перелік яких затвердив МОЗ. 

Нагадаємо, у приватних лабораторіях можна буде безкоштовно зробити ПЛР-тест на COVID-19. Уряд виділив на це 100 млн грн.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: