Екс-бойовик Купріян, який вкрав трейлер, на якому перевозили “Бук” і екс-начштабу ППО “Слов’янської бригади” т.з. “ДНР” Цемах будуть давати свідчення в суді в Голландії. Ці ключові свідки з’являться в суді на екрані — по відеозв’язку.
Як повідомляють Українські новини, про це 30 липня розповів прокурор по справі Олег Пересада в Київському апеляційному суді.
За його словами в голландському суді з’являться двоє ключових свідків — екс бойовики Володимир Цемах і Дмитро Купріян. Вони даватимуть свої свідчення по відеозв’язку. Таку угоду уклали представники України і Нідерландів.
Один із свідків “екс-начальник протиповітряної оборони Слов’янської бригади” самоназваної “ДНР”. Другий свідок — колишній “начальник штабу Міноборони “ДНР” Дмитро Купріян.
Нагадаємо, останній вже відбув свій строк покарання в українській тюрмі та вже знаходиться на волі. Володимир Цемах тим часом знаходиться в СІЗО Києва.
Зазначимо, за 5 років загалом спільна слідча група у складі представників Нідерландів, України, Бельгії, Австралії та Малайзії провела розслідування та оголосили підозру першим чотирьом фігурантам: громадянам Росії Ігору Гіркіну, Сергію Дубинському і Олегу Пулатову, а також українцю Леоніду Харченку. Всіх їх підозрюють у терористичному акті. Санкція статті передбачає ув’язнення терміном від 10 до 15 років або довічно. Росія не визнає свою провину.
Однак зауважимо, що навіть при цьому частина делегації (5 із 7 представників) Нідерландів голосувала за повернення Росії в ПАРЄ.
Суд над підозрюваними в трагедії рейсу МН17 розпочнеться о 10 ранку 9 березня 2020 року в суді в Гаазі.
Раніше Міноборони Нідерландів повідомляли про спробу розвідки РФ вкрасти документи розслідування збитого літака МН17.
Катастрофа Боїнгу 777 рейсу МН17 трапилась 17 липня 2014 року. Тоді в результаті падіння літака загинули 298 людей. За результатами розслідування нідерландських слідчих з’ясовано, що ракетно-зенітний комплекс “Бук”, яким збили малайзійський Боїнг MH17, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді Міноборони Росії, що розташовується в селищі Маршала Жукова під Курськом.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.