Зображення до посту Двох колишніх поліцейських з Маріуполя підозрюють у держзраді: вони нібито будують кар’єру в “МВС ДНР”
Підозрювані колишні поліцейські з Маріуполя. Фото: Донецька обласна прокуратура

Підозрювані, ймовірно, допомагають російській окупації міста, прислужуючи загарбникам у силових структурах. Фігуранти справи можуть бути причасними до, зокрема, фільтрації цивільного населення.

 

Про це повідомили у пресслужбі Донецької обласної прокуратури.

Двом колишнім маріупольським поліцейським заочно оголосили про підозру за фактом держзради (ч. 2 ст. 111 ККУ). Слідчі вважають, що на початку повномасштабного вторгнення, у лютому-березні 2022 року, підозрювані добровільно влаштувалися до незаконно створених “правоохоронних структур ДНР”.

Йдеться нібито про колишніх заступника командира взводу №2 роти поліції особливого призначення ГУ НП Донецької області та старшого інспектора-чергового чергової частини сектору моніторингу ВП № 2 Маріупольського РУП.

Для довідки:
Ймовірний керівник першого підозрюваного, командир взводу № 2 роти тактико-оперативного реагування спецпідрозділу КОРД Теліпайло Костянтин, загинув під час оборони Маріуполя від російських загарбників.

У прокуратурі стверджують, що ймовірним колаборантам в окупаційних силових структурах не надали керівних посад, тому підозрювані стали “дільничними  інспекторами” у Жовтневому та Орджонікідзевському райвідділах МВС псевдодержавного утворення.

На своїх посадах фігуранти справи підтримують окупаційний режим у місті, проводячи фільтрувальні заходи стосовно українців у окупації, публічно виправдовуючи політику окупантів на пропагандистських відеосюжетах та створюючи ілюзію підтримки загарбників жителями міста, що пережили бойові дії.

Обвинувачуваних звільнили з посад в Україні та вже оголосили у розшук. Їм може загрожувати до 15 років тюрми, а також конфіскація майна.

Нагадаємо, троє українців, ймовірно, привласнили 45 млн грн на фейковому продажі дронів для ЗСУ. Майже сотня українців стала жертвами шахрайської схеми: замовляли дрони та платили за них, але не отримували нічого натомість.


Завантажити ще...